Київська влада відмовилася від святкової ілюмінації через економію електрики

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: strtotime(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

Filename: articles/view.php

Line Number: 7

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: date(): It is not safe to rely on the system's timezone settings. You are *required* to use the date.timezone setting or the date_default_timezone_set() function. In case you used any of those methods and you are still getting this warning, you most likely misspelled the timezone identifier. We selected the timezone 'UTC' for now, but please set date.timezone to select your timezone.

Filename: articles/view.php

Line Number: 7

30.12.2014
775 0
Київська влада відмовилася від святкової ілюмінації через економію електрики

Через економію електрики київська влада відмовиласяь від святкової ілюмінації, залишивши тільки трохи гірлянд на Софійській площі.

Також у місті хочуть вимкнути підсвічування майже всіх історичних будівель в центрі, зробивши виняток лише для кількох.

Цей випадок безпрецедентний, тому що навіть в 90-і роки такого не було, та й за останні тридцять п'ять років не можу пригадати нічого подібного.

Але з іншого боку, якщо ми економимо, значить економимо. Коли електроенергія в дефіциті, витрачати її на ілюмінацію дещо дивно. Держава повинна показувати приклад економії, так що тут все абсолютно нормально.

А що стосується ілюмінації фабрики «Рошен», яку так критикують, то фабрика може поставити у себе дизель-генератор і висвітлюватися за рахунок таких потужностей, і не обов'язково це буде використання електроенергії з ТЕС. І якщо вже критикувати щось і говорити про економію електроенергії, то бажано, щоб у нас і реклама перестала світитися ночами.

Але і знову-таки, економія економією, але якщо не вирішити проблему виробництвом електроенергії, то без ілюмінації на вулицях, ми може, і обійдемося, а от без працюючих підприємств - точно ні. Так що свята святами, але треба вирішувати більш глобальну задачу з енергобезпеки країни.

Потужностей для виробництва електроенергії у нас вистачає. У нас зараз проблема з маневреними потужностями, які ніхто не турбувався забезпечити необхідною кількістю вугілля і мазуту для того, щоб вони працювали.

У квітні-травні вугілля, який знаходився на Донбасі на складах (а це близько 2 млн. тонн), повинен був перекочувати на електростанції, які виробляють електроенергію по всій Україні. І це було завдання не тільки і не стільки бізнесу, скільки держави. Цього зроблено не було. Проблеми з нестачею вугілля почалися не в листопаді і не в жовтні. Зрозуміло було, що ситуація розвивається саме за таким сценарієм і треба було щось робити, але наша влада займалась іншим.

У нас є пікові навантаження, у нас є спади, але неможливо зупинити АЕС швидко. Електроенергія - це не той продукт, який можна десь закумулювати або заощадити, а потім знову запустити в справу. Вироблену електроенергію потрібно спожити. Коли говорять про економію, багато хто про це забувають. Так, можна споживати менше, але не можна споживати менше зараз, а через 10 секунд - більше.

Для того, щоб споживати більше або менше, її треба виробити. Теплові електростанції можуть досить швидко знизити або наростити виробництво - а це маневрені потужності, і саме там зараз не вистачає палива. Тому потенціал з вироблення є, так само, як і проблеми тут і зараз у зв'язку з відсутністю можливості його використовувати - так що одне не суперечить іншому.

Джерело http://from-ua.com/