З кранів киян може потекти зелена вода

19.01.2015 825 0
З кранів киян може потекти зелена вода

З 12 січня протягом трьох тижнів ПАТ "Київенерго" проводитиме спеціальні заходи, спрямовані на виявлення місць витоків води у тепломережах частини Печерського, Шевченківського, Голосіївського, Дніпровського, Дарницького та Солом’янського районів Для цього до мережної води додадуть органічний барвник (флуоресцеїн). "Кольорова" вода допоможе виявити місця пошкодження у системі теплопостачання, повідомили Еспресо.TV у прес-службі підприємства.

Флуоресцеїн не завдає шкоди здоров’ю людини та зовнішньому середовищу. Даний захід узгоджено із санепідемстанцією Києва та районними державними адміністраціями.

"Київенерго раніше неодноразово проводило такі самі спеціальні заходи, що дозволяють у опалювальний сезон максимально швидко виявити місця витоків води у тепломережах за допомогою флуоресцеїну. Пофарбована вода дозволить нам побачити досі "невидимі" ділянки пошкоджень, в першу чергу у системах бойлерних", — зазначив заступник технічного директора ПАТ "Київенерго" Григорій Саєнко.

Через додавання фарбника вода у мережах пофарбується  у зелений колір. У разі наявних пошкоджень вона може потрапити до внутрішньобудинкових мереж.

"Київенерго" звертається до всіх мешканців столиці, керівників підприємств та організацій із проханням при виявленні води із зеленим відтінком не вживати її для приготування їжі, прання тощо та повідомити про це за телефоном кол-центру ПАТ "Київенерго" 15 88 зі стаціонарного телефону або 202 15 88 з мобільного. Просимо також із розумінням поставитися до цих заходів та вибачити за тимчасові незручності у побуті", - йдеться у повідомленні.

Зони теплових мереж, де проводитимуться згадані заходи, охоплюють систему теплопостачання  житлових масивів Русанівка, Березняки, Теличка, Звіринець, Липки, Чорна гора, Печерськ, центральної частини міста, Теремки-1, Теремки-2, Деміївка (частково), Саперна Слобідка, Первомайський, Чоколівка, Солом’янка, Караваєві Дачі, Лук’янівка (частково), Позняки, Осокорки (перелік вулиць додається). Звертаємо також увагу, що у зв’язку з наявністю технологічних зв’язків між теплоджерелами можлива поява води із зеленим відтінком й у прилеглих житлових масивах.

У повідомленні також наголошують, що флуоресцеїн є абсолютно безпечним для здоров’я людини. Барвник часто використовують в світі для пошуку ділянок витоку води в теплових мережах. Екологи застосовують цей барвник для виявлення шляхів спрямування підземних вод та відстеження  незаконних речовин, що потрапляють у річки. Флуоресцеїн також активно використовується для підфарбовування води в акваріумах та водоймах.

Джерело Espreso.tv