Поради як утеплити фундамент будинку зовні

22.01.2015 3782 0
Поради як утеплити фундамент будинку зовні

При зведенні будинку найрозумніше буде відразу ж здійснити утеплення його заснування. Робиться це для того, щоб у підвальному приміщенні не почав накопичуватися конденсат, який може негативно впливати на споруду.

 Також утеплення в якійсь мірі протидіє пученію грунту. Фундамент можна утеплити всередині і зовні. Цю роботу не можна назвати дуже складною, швидше, треба просто підійти до цього відповідально.

Тому, при бажанні, утеплення можна провести і своїми руками. У даній статті ми постараємося розповісти, як правильно утеплити фундамент вже існуючого або споруджуваного будинку зовні.
Матеріали, використовувані для утеплення фундаменту

 

Отже, ви вирішили здійснити утеплення стрічкового фундаменту зовні. Технологія цього залежить від матеріалів, які ви вирішите вибрати.
Пам'ятайте: чим нижче коефіцієнт теплопровідності матеріалів, тим краще. У той же час вони повинні поглинати воду по мінімуму.
Так як утеплюючий матеріал найчастіше кладеться прямо в грунт, він піддається постійному руйнівній дії вологи.

 

Якщо він буде вбирати багато води, то швидко зруйнується, запліснявіє і перестане виконувати необхідні функції. Одним словом, стане марним.
На сьогоднішній момент заснування будівель утеплюють наступними матеріалами, що володіють теплоізоляційними властивостями:
• простий пінопласт;
• ППУ або пінополіуретан;
• плитка, виготовлена ​​з базальту;
• керамзит.

 

На даний момент на будівельному ринку кращими утеплювачами називають пінопласт і пінополіуретан. Головні їхні переваги в тому, що вони не потребують додаткового захисту від води.

 

Пінопласт коштує дешевше пінополіуретану. Це екологічно чистий матеріал. При цьому пінополіуретан має властивість практично намертво кріпитися до поверхні.
До корисних властивостей пінопласту можна віднести його високу міцність по відношенню до різного роду механічних пошкоджень. Відчуваючи тиск грунту, пінопласт не деформується.
Це дуже важливий момент, оскільки саме грунт використовується для засипання залишилися пазух. Важливо й те, що пінопластовий матеріал встановлюється дуже просто і швидко.
Для цього потрібні лише спеціальний клей і дюбелі. З подальшим нанесенням обробки так само не виникне складнощів.

 

Що стосується такого матеріалу, як керамзит, то не можна не відзначити його дешевизну. Крім того, він відрізняється міцністю, стійкістю до коливань температури, атмосферних опадів, важких погодних умов.
Керамзит - пористий матеріал. Через це він добре вбирає вологу із землі. Як правило, укладання керамзиту виробляється на руберойд або спеціальну плівку, які виконують роль гідрозахисту.
Робиться це для того, щоб не зменшувалися енергозберігаючі функції матеріалу. Треба сказати, що метод цей досить старий, і з розквітом технологій вже менш ефективний.
Плитами з базальту зазвичай утеплюють ділянки, що перебувають над землею.

 

Утеплення фундаменту пінопластом
Пінопласт ще називають пінополістиролом. Як вже було зазначено вище, це дуже популярний і вигідний матеріал з ряду причин:
• екологічна чистота;
• хороші вологовідштовхувальні властивості;
• не існує терміну придатності, тому зберігатися і експлуатуватися може довго;
• прийнятна ціна в порівнянні з іншими матеріалами для утеплення.

 

Утеплення фундаменту зовні пінопластом увазі проведення на початку ряду підготовчих операцій.
Насамперед знімається шар грунту на глибину промерзання землі. Підстава дуже ретельно очищається від залишків землі, сміття та іншого. Після цього проводиться гідроізоляція.
Це обов'язкова частина роботи, яку потрібно провести, щоб якісно і надовго утеплити фундамент. Для гідроізоляції береться або рідка гума, або бітум у вигляді рулону.
Спочатку фундамент необхідно добре прогрунтувати. Для цього слід розтопити бітум, а потім в отриманий розчин додати дизельне паливо або бензин. Пропорція має становити 1:1.

 Далі грунтовку треба залишити на годину, щоб вона висохла. Після просушування поверхні підстави поверх неї наноситься гідроізоляція.

Якщо в якості гідроізоляції ви вирішили взяти гуму, то потрібно перемішати розчин спеціальним міксером і шпателем намазати на фундамент.
Якщо в якості гідроізоляції ви використовуєте бітум в рулонах, то вам буде потрібно пальник. Потрібно відміряти і відрізати від рулону необхідну смугу бітуму.
Потім, починаючи знизу, нагріваєте рулон пальником, приминаючи його до фундаменту.
Після того, як з гідроізоляцією закінчено, можна кріпити пінопласт. Для цього вам знову знадобиться пальник. Нею потрібно розігріти бітум в бажаних місцях і прикріпити до нього пінопласт.

Джерело http://montagnik.com