Як пінопластом утеплити дах - можливості та рішення

17.02.2015 1598 0
Як пінопластом утеплити дах - можливості та рішення

Сьогодні при будівництві будинків, а в подальшому і їх обробці постає питання, як зробити його теплим. Адже побудувати це ще півсправи, важливо якомога ефективніше зменшити втрату тепла. Причому утеплюючи не тільки стіни і підлогу, а й провести утеплення даху пінопластом зсередини, або віддати перевагу інший утеплювач.

Уникнути великої обважнення покрівлі дозволяють сучасні технології утеплення. Надійну ступінь захисту від теплових втрат забезпечують існуючі на сьогоднішній день досить легкі теплоізоляційні матеріали.

 

Процес утеплення залежить від її типу і планів використання горищного приміщення. Так утеплювати скати покрівлі має сенс, якщо горище буде часто використовуватися або обладнаний під житлове приміщення.

 

Для цих цілей стали застосовувати різні утеплювачі, які ефективно справляються з цим завданням. І на цьому етапі зазвичай виникає питання - чи можна утеплювати дах пінопластом або використовувати для цих цілей інший матеріал, наприклад мінеральну вату.
Одні віддають перевагу першому варіанту, інші другі, виходячи зі свого досвіду роботи або рад знайомих. Треті просто сумніваються і не знають чому віддати перевагу. Так чим краще утеплити дах пінопластом або мінватою? Давайте спробуємо розібратися і визначимося, що ж вибрати.

 

Різновиди і класифікація утеплювачів
Розглянемо, всі види утеплювачів, які застосовуються для цих цілей. У утепленні дахів використовують різні матеріали. Найчастіше використовуються такі утеплювачі як:
• пінопласт;
• пінополістирол;
• мінеральну вату;
• керамзит.

Всі з перерахованих матеріалів мають свої плюси і, звичайно ж, мінуси. Давайте розберемося і визначимо, який матеріал, володіє найкращими якостями.

 

Керамзит - це екологічний матеріал з хорошими теплоізоляційними якостями і недорогою ціною. Великим недоліком є те, що з ним складно працювати. Основна складність полягає в тому, що його складно закріплювати і рівномірно розподіляти на НЕ горизонтальних поверхнях.
Пінополістирол має хорошими властивостями теплоізоляції і звукоізоляції, міцний і довговічний матеріал. Але є, і свої недоліки плавиться, при контакті з відкритим вогнем виділяючи шкідливі речовини, має низький коефіцієнт пароізоляції.

 

Мінеральна вата має низьку щільність матеріалу і тому вважається, що теплоізоляційні здібності у неї нижче, ніж у пінопласту. Так само водовідштовхувальні показники у неї не великі. В іншому вона є хорошим матеріалом для утеплення.
Пінопласт - це легкий матеріал, який складається з бульбашок повітря на дев'яносто вісім відсотків, укладених в полістирольну оболонку. Його переваги полягають у наступному:

 

• незначну вагу;
• низький коефіцієнт теплопровідності;
• легко монтується;
• має гарні звукоізоляційні властивості;
• екологічно безпечний;
• оптимальне співвідношення ціна - якість;
• не горить при контакті з відритим вогнем.

 

Також до достоїнств утеплення пінопластом можна віднести вологовідштовхувальне властивість - не доведеться додатково монтувати волого-і паро- захисні мембрани. Утеплення пінопластом обходиться на порядок дешевше, ніж матами мінеральної вати, але вимагає більшої акуратності і досвіду.
Враховуючи всі недоліки і достоїнства можна сказати, що пінопласт є оптимальним варіантом, для утеплення який збереже тепло в будинку.
Спектр застосування таких матеріалів досить широкий від використання в промислових масштабах до приватного будівництва, як будинків, а так само утеплення лоджії, стін і стель у міських квартирах.

 

У цій статті ми не будемо розглядати застосування інших утеплювачів, розглянемо тільки пінопласт. Отже, як утеплити дах пінопластом? Його застосовують на різних за формою дахах. Існує два варіанти - це утеплення зсередини і зовні.

 

внутрішнє утеплення
Спочатку розглянемо, як утеплити дах пінопластом зсередини. Найпоширеніша дах - двосхилий, тому логічніше всього розбирати саме такий приклад утеплення. Перш ніж приступити до роботи з утеплення горищного приміщення мансарди своїми руками, у вас вже повинна бути покрита зовні дах.

 

Роботи краще проводити з помічником - це набагато полегшить процес.
Причому якщо ви плануєте утеплювати дах зсередини, то крокви бажано ставити на ширину шістдесят сантиметрів. Надалі при роботі з утеплювачем це полегшить роботу і позбавить вас від підрізування пінопластових плит.

 

Тепер потрібно порахувати, скільки буде потрібно матеріалу, щоб утеплити всі приміщення зсередини. До кількості що вийшла, додаємо ще п'ять -десять листів на випадок помилки при розкрої або неякісної транспортуванні до місця.
Пінопласт для утеплення даху потрібно брати товщиною не менше десяти сантиметрів, це оптимальний варіант для збереження тепла. При обліку стандартної ширини крокв сто вісімдесят -двісті міліметрів плити добре встануть між ними без додаткового нарощування на дерев'яній конструкції.

 

Отже, як же зробити утеплення мансардного даху пінопластом?
Для цього дотримуємося наступний порядок проведення робіт:
1. Укладаємо між кроквами пінопласт бажано, щоб зазорів між деревом і утеплювачем було якомога менше. Якщо все-таки цього не уникнути, то їх закладаємо монтажною піною.
2. Після того як цю роботу закінчили, приступаємо до кріплення пароізоляційної плівки. До крокв її монтаж здійснюється за допомогою будівельного степлера. Не забуваємо укладати плівку внахлест один на одного на п'ять - сім сантиметрів і проклеювати фольгированним скотчем краю плівки. Такий спосіб забезпечить максимальний результат від проникнення холоду.

3. Це один з варіантів, але є в ньому маленький нюанс, крокви виходять своєрідними містками для холоду і щоб це уникнути роблять додаткове утеплення даху Піноплекс.
4. Для цього поверх утеплювача з пінопласту кріплять цей матеріал, який закриє крокви і не дасть проникати холоду всередину приміщення.
5. На завершення залишилося обшити все вагонкою або гіпсокартоном. Для повного закінчення робіт залишається провести утеплення пластикових вікон і підлоги.

 

Зовнішнє утеплення
Почнемо розмову з плоских дахів або інструкція поетапних дій з проведення робіт. Як утеплювач використовують пеноплекс зважаючи на його міцності, а так само по звукоізоляційних і теплоізоляційних якостях. Для цього розраховуємо кількість всього матеріалу і приступаємо до монтажу.
Такий спосіб застосовується для утеплення дахів промислового призначення, а так само житлового масиву в містах. Процес монтажу полягає в наступному:
1. Очищаємо дах від сміття і пилу, закладаємо всі вибоїни розчином, якщо такі є.

 

2. Потім виробляємо утеплення покрівлі Піноплекс за допомогою приклеювання його на бітумну мастику. Листи стикуються щільно між собою завдяки чверті, яка є на кожному утеплювачі. При цьому виходить суцільне покриття, що забезпечує надійну ізоляцію всій поверхні.
3. Утеплювач можна укладати в декілька шарів роблячи разбежку між листами.
4. Після починаємо робити цементну стяжку по всьому периметру.

 

5. Коли стяжка висохне її треба обробити праймером (бітумної мастики) для подальшого проведення покрівельних робіт. Для цього треба розігріти його за допомогою газового пальника і додати в нього літр солярки, все перемішати. Це робиться для того щоб зменшити в'язкість мастики, а так само для зручності нанесення її на поверхню даху. Наноситься вона за допомогою звичайних побутових швабр.
6. Завершальний етап - це настил лінокрома. Спочатку вкривають першим шаром, а згодом і друга зі спеціальною посипкою захищає покрівлю від механічних і кліматичних наслідків.

 Ми постаралися розповісти, про всі способи як утеплити дах пінопластом. Сподіваємося, що ви багато корисного дізналися, з цієї статті і тепер самостійно зможете, зробити утеплення даху пінопластом, не вдаючись до послуг будівельних організацій, а найголовніше зможете, заощадити фінанси які згодом витратите на свої потреби.

Джерело "Stroytechnology.net"