Як правильно утеплити стіни?

19.02.2015 2119 0
Як правильно утеплити стіни?

З точки зору ефективності утеплення зовнішніх стін будинку є кращим, ніж внутрішня теплоізоляція. При такому підході знижується ймовірність конденсатообразованія, а значить, нормалізується температурний і вологісний режим приміщення. До того ж зовнішня теплоізоляція дозволяє зберегти значно більшу кількість тепла, тому багато фахівців розглядають її як пріоритетний варіант.

Сьогодні в основному застосовуються два способу утеплення фасадів - мокрий і сухий. У нашій статті ми докладно опишемо технологію виконання робіт, що дозволяє реалізувати кожен з варіантів.

 

Мокрий спосіб

Теплоізоляція зовнішніх стін мокрим способом передбачає облицювання фасаду теплоізоляційними панелями з полімерного матеріалу з подальшим нанесенням штукатурного шару.
Поверх штукатурки може застосовуватися практично будь-який матеріал для фінішної обробки, починаючи від фасадних фарб і закінчуючи декоративними рельєфними облицювальними панелями.

Для зниження тепловтрат можуть застосовуватися такі матеріали:
• Пінопласт - найдешевша різновид полімерних утеплювачів. Сьогодні пінопласт використовується найчастіше для утеплення господарських будівель, оскільки його характеристики ускладнюють облаштування досить довговічною штукатурної системи.
Незважаючи на це пінопластові панелі мають гарну теплоізоляційною здатністю, не руйнуються під дією вологи і практично не уражаються грибками.

 

Зверніть увагу!
Для облицювання будинків необхідно купувати пінопласт для будівельних робіт.
Дешевші пакувальні різновиди цього матеріалу мають підвищену горючістю.
• Полістирол (спінений або екструдований). Від пінопласту полістирол відрізняється більшою щільністю, міцністю на злам і кілька кращими показниками теплозбереження. Ціна матеріалу також дещо вище, проте в даному випадку невелике подорожчання проекту буде цілком виправданим, оскільки облицювання полістирольними панелями вийде більш довговічною і надійною.

 

І пінопласт, й полістирольні панелі (Піноплекс, Техноплекс, Санпол) не пропускають водяну пару, тому при використанні їх для утеплення зовнішніх стін необхідно забезпечити ефективний повітрообмін в приміщенні за рахунок встановлення більш потужної вентиляції.
В якості оздоблювальних матеріалів найчастіше використовуються фасадні фарби або декоративні штукатурки. Оскільки на якість теплозбереження ці матеріали впливають мінімально, їх вибір визначається в першу чергу вашими естетичними уподобаннями.
Облицювання стіни теплоізоляційними панелями

 

Інструкція по теплоізоляції стін мокрим способом своїми руками містить кілька пунктів.
Варто уважно вивчити їх перед тим, як приступати до роботи, оскільки помилки на етапі утеплення буде практично неможливо виправити після обробки:

• Стіну будинку очищаємо і обробляємо грунтовкою, проникаючої всередину матеріалу і заповнює всі його пори. Головне завдання грунтовки - забезпечити ефективну адгезію матеріалу стіни і клею для полістирольних плит.

Для цегляних і бетонних стін потрібно підбирати відповідні склади грунтовок.
• Після полімеризації грунтовки можна приступати до монтажу першого, теплоізоляційного шару.
• У нижній частині стіни або відразу над цоколем закріплюємо так званий цокольний профіль. Він є підставою для утеплювальних плит і запобігає їх сповзання під власною вагою.
• Цокольний профіль фіксуємо строго по рівню за допомогою анкерних болтів. Заглиблення анкера в стіну має бути не менше 40 мм.

Після завершення підготовчих робіт можна починати обклеювання стіни. Деякі фахівці рекомендують перед цим виконати обробку відкосів вікон і дверей, але зробити це можна буде і пізніше, при проведенні штукатурних робіт.
• Для приклеювання пінопласту або полістиролу можна використовувати клейовий склад Ceresit CT - 85 або аналогічний від іншого виробника. Суху суміш з пакета висипаємо в ємність з водою і ретельно розмішуємо, домагаючись максимально однорідності.
• Щоб панель краще трималася на стіні, її виворіт потрібно зробити шорсткою. Для цього прокатуємо по полістиролу кілька разів голчастим валиком або наносимо хрестоподібні насічки малярським ножем.

• Клей укладаємо по периметру панелі, а якщо вона має досить великий розмір - то додаємо гірку клею в центр.
• Докладаємо полістирол до стіни, притискаємо на 30-40 секунд з одночасним вирівнюванням.

Нижні плити необхідно встановлювати в цокольний профіль.Для підвищення надійності обклеювати стіну починаємо знизу, розташовуючи плити горизонтально і в шаховому порядку. Додатково фіксуємо полістирол дюбель- парасолями, вбиваючи їх у попередньо просвердлені отвори. Після завершення облицювання переходимо до формування вирівнюючого шару.

Для підвищення пожежобезпеки будівлі між поверхами на стіну монтуємо планку - відсічення з негорючого матеріалу. Ширина відсічення повинна бути більше товщини шару полістиролу.

 

завершення теплоізоляції
Оскільки стіна, обклеєна панелями, виглядає недостатньо естетично, її необхідно обштукатурити.
Зверніть увагу!
На сучасному ринку доступні декоративні панелі на полістирольної основі.

 

Їх зовнішня поверхня забезпечується кольоровим рельєфним покриттям, і тому не вимагає додаткової обробки.
• Щілини між панелями затираємо клеєм або заповнюємо піною і обрізками утеплювача.
• Виступаючі частини зрізаємо ножем або спеціальною теркою для полістирольних плит. Не варто переживати про нерівних краях - все одно їх потрібно штукатурити.
• обклеювати всю площину штукатурною сіткою для зовнішніх робіт, вибираючи моделі, стійкі до впливу лугів. Це дуже важливо, оскільки цемент, що входить до складу вирівнюючого клею, має лужну реакцію.

 

• Кути проклеюємо смугами сітки або ж спеціальними пластиковими куточками.
• Поверх приклеєноі сітки наносимо шар вирівнюючої штукатурки, яку після висихання затираємо наждачним папером.
При необхідності можна нанести ще один, фінішний шар. Якщо ж він не потрібен і стіна виходить досить рівною, то можна шпатлевать поверхню під фарбування і виконувати фінішну обробку.

 

Ця технологія підходить як для приватних будинків, так і для квартир у багатоповерхівках. Також по ній може бути виконано зовнішнє утеплення лоджії.

Сухий спосіб утеплення
Готуємо основу для обшивки
Конструкція, яку фахівці називають вентильованим фасадом, позбавлена недоліків багатошарового полістирольного утеплення.

Вона не перешкоджає природній дифузії водяної пари з приміщення в зовнішнє середовище, і тому облаштування такого фасаду є кращим, хоч і більш складним:
• На стіну, оброблену бактерицидної грунтовкою, встановлюємо кронштейни для каркаса.
• Щоб знизити тепловтрати, під основу кронштейна укладаємо відрізки руберойду або пароніту.
• Панелі теплоізоляційного матеріалу (найчастіше це мінеральна або базальтова вата без фольгованого шару, наприклад, RockwoolVentiBatts D) прорізаємо в місцях кріплення кронштейнів.

• Надіваємо утеплювач на кронштейни та додатково закріплюємо пластиковими дюбелями.
• Альтернативою мінераловатних утепленню може бути заповнення секцій каркаса ЕКОВАТОЙ (рихлим целюлозним волокном). Зволожена целюлозна вата під тиском напилюється на поверхні, і після висихання формує теплозахисний шар.
• На панелі мінвати укладаємо шар вітрозахисної мембрани. Важливо, щоб вона була паропроницаемой, тому що інакше ми втрачаємо всі переваги вентильованої конструкції.
• Поверх мембрани кріпимо до кронштейнів направляючі профілі з металу або дерева. Для кріплення можуть використовуватися як саморізи, так і клямки - залежить від конструкції кріпильних вузлів.

 


Крок напрямних потрібно вибирати залежно від запланованої обшивки.
Так, для сайдинга достатній крок у 60 см, для блокхауса - від 60 до 40 см, для керамічної плитки і керамограніта відстань між стійками залежить від розмірів облицювальних панелей.
Дана схема облаштування каркаса для вентильованого фасаду не є єдиною. Можливий варіант конструкції, при якому теплоізолятор укладається між напрямними, після чого поверх вітрозахисної плівки набивається другий решетування, що забезпечує вентиляційний зазор.

 

Така конструкція відрізняється більшою надійністю, однак вимагає істотного витрати матеріалів.
Зовнішня обшивка вентильованого фасаду
Щоб захистити утеплювач від зовнішніх впливів і надати будівлі привабливий зовнішній вигляд, вентильований фасад обшивається по зведеним направляють.

Для обшивки може використовуватися:
• Сайдинг з полівінілхлориду.
• Металлосайдинг.
• Блокхаус.
• Профнастил (застосовується для обробки господарських будівель, в житловому будівництві практично не використовується).
• Керамічні або керамогранітні панелі.
• Клінкерна плитка.

Окрему категорію декоративних матеріалів складають керамічні термопанелі, які самі по собі є чудовим теплоізолятором. Правда, коштують вони досить дорого, і для їх фіксації радять застосовувати спеціальне кріплення.
Обшивка монтується за допомогою саморізів або спеціальних кронштейнів, а сайдинг до дерев'яного каркаса можна взагалі кріпити будівельним степлером. Стики між панелями герметизуються шляхом замикання замків або заповнення спеціалізованими складами. Також варто відзначити, що декоративні елементи, такі як цокольні і кутові накладки, повинні мати перфорацію для забезпечення циркуляції повітря усередині фасаду.

Утеплення стін зовні є більш раціональним, ніж внутрішня теплоізоляція. Правильно підібраний зовнішній утеплювач для дому, змонтований відповідно до особливостей матеріалу і всіма інженерними вимогами, здатний надійно захистити житлове приміщення від втрат тепла і забезпечити комфортний мікроклімат.


Джерело "Stroytechnology.net"