Як зекономити енергію за допомогою комп'ютерної техніки

23.02.2015 1017 0
Як зекономити енергію за допомогою комп'ютерної техніки

Багато організацій недооцінюють втрати енергії, які дає встановлене у них електричне обладнання, в тому числі, на тисячах робочих місць з персональними комп’ютерами. Чим менш економні ці пристрої, тим більші витрати має організація. Економія енергії є чимсь більшим, ніж обговорення витрат. Це допомога природі через зменшення виробництва енергії і зменшення викидів. Для цього не потрібно надзусиль – кожен з нас може внести свою долю в «зелений» рух.

Після завершення робочого дня необхідно вимикати з мережі комп’ютери і монітори, при можливості, виймаючи вилку з подовжувача або розетки. Це дозволяє забезпечити недопущення  споживання енергії в режимі очікування.

Операційна система комп’ютера має можливість проводити регулювання параметрів енергоспоживання, які можна адаптувати для свого робочого режиму. Крім цього, дуже важливо вимикати комп’ютер на той час, коли він не буде використовуватися. Це відноситься і до тих, хто звик ввечері вимикати комп’ютер не вимикаючи дисплея. 
Показники енергоспоживання для будь-якого комп’ютера чи ноутбука можна налаштувати і вручну: натиснути на праву кнопку миші на екрані, вибрати вкладку «Заставка» - розділ «Живлення монітора», натиснути «Живлення…». Для мінімального споживання рекомендуються такі параметри:

Параметри для

мережі

акумулятора

Погашення екрану

10 хв

5 хв

Відключенння жорсткого диску

15 хв

10 хв

Режим очікування

20 хв

15 хв

Сон

1 год

30 хв

 

При виборі нового комп’ютера варто перевірити етикетку. Європейська комісія надає детальну інформацію про екологічне маркування Energy Star, а також про споживання енергії сучасними офісними комп’ютерами (www.eu-energystar.org). На цьому веб-сайті є калькулятор для підрахунку енергії, яку споживає комп’ютер, монітор і проекційне обладнання в компаніях та в громадському секторі, а також в кінцевих споживачів. Він дозволяє детально порівняти споживання енергії і загальні витрати, враховуючи багато факторів. До цього числа факторів входить ціна купівлі, термін зношення і сценарій щоденного використання, включно з енергоспоживанням для окремих режимів роботи і використання безперебійних пристроїв живлення. До уваги приймаються навіть впливи системи кондиціонування повітря на споживання енергії. 

Джерело "Ecotown"