Економія води у побуті

27.12.2014 2190 0
Економія води у побуті

Економія води є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг. Незважаючи на те, що в загальній структурі щомісячних комунальних платежів, плата за воду займає лише третє місце після електроенергії і квартплати, в перерахунку на рік суми виходять все одно значні, а значить, їх потрібно скорочувати.

На щастя, при належному підході суму, яку ви щомісяця платите за використану воду, цілком реально зменшити в два, а то і в три рази. І ось яким чином:

Економія води у побуті

Для зменшення витрат води рекомендуємо замість прийняття ванни обмежитися душем. Витрата води під час купання знизиться приблизно втричі.

Спробуйте почати користуватися заглушкою для раковини умивальника.

Це нехитрий  захід дозволить добитися значної економії води при чищенні зубів і голінні.

Намагайтеся не допускати засихання залишків їжі в тарілках і каструлях. На те, щоб їх відмити, знадобиться чимало води. - Надіслав Микола Васильович

Придбайте і встановіть спеціальну насадку-розпилювач типу «душ» на кран в кухні. За рахунок підвищення ефективності витрати води при митті посуду, вам вдасться досягти вельми значної економії води (для комфортної мийки буде вимагатися менший напір). - Надіслала Інга з Києва

Якщо у вас невелика сім'я (до 3х чоловік) має сенс встановити лічильники гарячої та холодної води. Це не тільки дасть відчутну економію води, але і зробить вас більш дисциплінованим в цьому питанні.

Встановіть сучасний зливний бачок в туалет. Коштує він не так вже й багато, зате дозволяє регулювати витрату води в залежності від потреби (по-великому чи по-маленькому).

При установці нової сантехніки в квартирі, зокрема кранів, знайте, що сучасні ричагові змішувачі дозволяють добитися певної економії води, в порівнянні зі звичайними. Відбувається це за рахунок більш швидкого змішування гарячої і холодної води. Тобто період часу між включенням крана і отриманням води потрібної температури - зменшується (відповідно зменшується і невиправдана витрата води).

В останні роки на ринку почали з'являтися різноманітні системи рециркуляції води для дому. Принцип їх роботи досить простий: використана вода не спускається відразу в каналізацію, а проходить грубе очищення і використовується вдруге на менш відповідальних ділянках водопостачання. Наприклад, вода після миття у душі може бути використана для зливу в туалеті. Однак, потрібно визнати, що система рециркуляції води скоріше підійде для мешканців котеджів і особняків. У квартирі можливості її використання істотно обмежені. - Надіслав Віталій Вовк

Ну а найефективнішим способом економії води, є справні крани. Адже цівка води трохи товщі сірники за добу виливається вам в 300-500 літрів води або в півкубометра. Для порівняння: витрата води (гарячої) на одну дорослу людину в місяць становить близько 4-5 кубометрів. От і рахуйте.

Покупка питної води

Окремо хотілося б сказати про покупну бутильовану воду. Незважаючи на те, що гроші, витрачені на її придбання жодним чином не стосуються оплати комунальних послуг, це все ж ваші гроші. І їх теж можна економити.

Якщо у вашому мікрорайоні або селі є працюючі джерела води (колодязі, бювети, і т.д.), то чи не гидуйте користуватися ними. По-перше, ви заощадите гроші на покупку бутильованої води, а по-друге, вода в таких природних джерелах часто краще найдорожчою столової води у бутлях.

Крім того, не забувайте і про побутові фільтри для води. При чому, якщо у вас є можливість, то віддайте перевагу не широко розрекламованим глечикам зі змінними касетними фільтрами, а недешевим побутовим системам, розрахованим на тривале використання. У них рівень фільтрації води і ресурс роботи на порядок вище, ніж у дешевих фільтрах на кран або глечиках. Собівартість води в стаціонарних побутових фільтрах для води виходить набагато нижчою.

Вода в світі

На завершення статті хочемо навести кілька фактів для свідомих людей, яких цікавить не тільки власний гаманець, але і доля оточуючого нас світу.

• На сьогоднішній день третина людства зазнає труднощів із забезпеченням питною водою. Причому це не тільки Африка та Азія, а й деякі регіони США і Середземноморського узбережжя.

• Вже сьогодні в Сполучених штатах Америки з'являються міста-примари залишені людьми через відсутність прісної води.

• У багатьох країнах грунтові води викачуються зі швидкістю в кілька разів перевищує швидкість їх відновлення.

• У 2030-2035 роках кількість людей, у яких буде обмежений доступ до прісної води, збільшиться до 3 мільярдів чоловік. Само собою, це послужить приводом для спалаху локальних збройних конфліктів за джерела води.

Хочеться вірити, що о зброєні подібними знаннями і мотивацією, ви приділите належну увагу питанням економії води у вашому домі.

Джерело my-ekonomy.info