Київська влада відмовилася від святкової ілюмінації через економію електрики

30.12.2014 1317 0
Київська влада відмовилася від святкової ілюмінації через економію електрики

Через економію електрики київська влада відмовиласяь від святкової ілюмінації, залишивши тільки трохи гірлянд на Софійській площі.

Також у місті хочуть вимкнути підсвічування майже всіх історичних будівель в центрі, зробивши виняток лише для кількох.

Цей випадок безпрецедентний, тому що навіть в 90-і роки такого не було, та й за останні тридцять п'ять років не можу пригадати нічого подібного.

Але з іншого боку, якщо ми економимо, значить економимо. Коли електроенергія в дефіциті, витрачати її на ілюмінацію дещо дивно. Держава повинна показувати приклад економії, так що тут все абсолютно нормально.

А що стосується ілюмінації фабрики «Рошен», яку так критикують, то фабрика може поставити у себе дизель-генератор і висвітлюватися за рахунок таких потужностей, і не обов'язково це буде використання електроенергії з ТЕС. І якщо вже критикувати щось і говорити про економію електроенергії, то бажано, щоб у нас і реклама перестала світитися ночами.

Але і знову-таки, економія економією, але якщо не вирішити проблему виробництвом електроенергії, то без ілюмінації на вулицях, ми може, і обійдемося, а от без працюючих підприємств - точно ні. Так що свята святами, але треба вирішувати більш глобальну задачу з енергобезпеки країни.

Потужностей для виробництва електроенергії у нас вистачає. У нас зараз проблема з маневреними потужностями, які ніхто не турбувався забезпечити необхідною кількістю вугілля і мазуту для того, щоб вони працювали.

У квітні-травні вугілля, який знаходився на Донбасі на складах (а це близько 2 млн. тонн), повинен був перекочувати на електростанції, які виробляють електроенергію по всій Україні. І це було завдання не тільки і не стільки бізнесу, скільки держави. Цього зроблено не було. Проблеми з нестачею вугілля почалися не в листопаді і не в жовтні. Зрозуміло було, що ситуація розвивається саме за таким сценарієм і треба було щось робити, але наша влада займалась іншим.

У нас є пікові навантаження, у нас є спади, але неможливо зупинити АЕС швидко. Електроенергія - це не той продукт, який можна десь закумулювати або заощадити, а потім знову запустити в справу. Вироблену електроенергію потрібно спожити. Коли говорять про економію, багато хто про це забувають. Так, можна споживати менше, але не можна споживати менше зараз, а через 10 секунд - більше.

Для того, щоб споживати більше або менше, її треба виробити. Теплові електростанції можуть досить швидко знизити або наростити виробництво - а це маневрені потужності, і саме там зараз не вистачає палива. Тому потенціал з вироблення є, так само, як і проблеми тут і зараз у зв'язку з відсутністю можливості його використовувати - так що одне не суперечить іншому.

Джерело http://from-ua.com/