"Енергоатом" підписав розширений контракт з Westinghouse

30.12.2014 806 0
"Енергоатом" підписав розширений контракт з Westinghouse

НАЕК "Енергоатом" підписав контракт про розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року з американською Westinghouse Electric Company.

Відповідну угоду компанії підписали у вівторок, передає "Інтерфакс-Україна" з посиланням на повідомлення Westinghouse.

"У вівторок компанія Westinghouse Electric Company і ДП НАЕК" Енергоатом "домовилися про істотне розширення поставок ядерного палива на атомні електростанції України до 2020 року", - йдеться в прес-релізі.

"Поглиблена співпраця між компаніями допоможе диверсифікувати поставки ядерного палива на українські АЕС і забезпечить їх надійність і безпеку", - додали в Westinghouse.

За словами президент Westinghouse в регіонах Європи, Близького Сходу та Африки Іва Браше, компанія готова забезпечити Україну і весь всесвітній ринок реакторів типу ВВЕР повним комплексом своїх продуктів і послуг.

У МЗС РФ вже встигли охрестити співпрацю української та американської компаній "широкомасштабним експериментом, чреваті вкрай серйозною аварією".

Як відомо, раніше у вівторок прем'єр-міністр Арсеній Яценюк анонсував підписання договору між "Енергоатомом" і Westinghouse.

У середині грудня президент "Енергоатому" Юрій Недашковський повідомляв, що в разі успішної експлуатації палива ТВС-WR на третьому блоці Південно-Української АЕС, то буде прийнято рішення про розширення його дослідної експлуатації на 5-му енергоблоці Запорізької АЕС.

"Енергоатом" спільно розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива Westinghouse ще в 2000 році.

В даний час СRT Westinghouse експлуатується тільки на ЮУАЕС, але також розглядається можливість його експлуатації на Запорізькій АЕС.

Джерело Українська Правда