Прості способи економії води

15.01.2015 1085 0
Прості способи економії води

На сьогодні третина людства зазнає труднощів із доступом до питного водопостачання. І це не лише Африка і Азія, але і деякі регіони США і Середземноморського узбережжя. Вже сьогодні в Сполучених штатах Америки з'являються міста-примари, залишені людьми через відсутність прісної води. У багатьох країнах ґрунтові води викачуються зі швидкістю, що у декілька разів перевищує швидкість їх відновлення.

В 2030-2035 роках кількість людей з обмеженим доступом до питної води, збільшиться до 3 мільярдів чоловік.

Хочеться вірити, що озброєні знаннями і мотивацією, Ви приділятимете належну увагу питанням економії води у Вашому помешканні.

Як це зробити?

Передусім, слід підтримувати сантехніку в справному стані. Полагодьте або замініть усі протікаючі крани. Капання з крану - це втрата до 24 л. на добу (720 л. на місяць), течі з крану - до 144 л. на добу (тобто до 4000 л. води на місяць)! А також, намагайтеся щільно закривати кран.

Якщо у Вас невелика сім'я (до 3х чоловік), має сенс встановити лічильники гарячої і холодної води. Це не лише дасть відчутну економію води, але і зробить вас більше дисциплінованими в цьому питанні.
Необхідно ефективно використовувати побутову техніку і сантехнічні пристрої.
Більш економним э прання былизни за допомогою пральної машини.
При митті посуду не тримайте кран постійно відкритим. Використання проточної води марнотратно удвічі, оскільки збільшуються витрати не лише  води, але й миючих засобів. Якщо між обполіскуваннями тарілок закривати кран, витрати води знизяться в десятки разів. Для миття посуду краще, звичайно, використовувати посудомийну машину, яка витрачає на порядок менше води у порівнянні з ручним миттям. У результаті економиться вода, час і гроші (миючі засоби). Посудомийна машина збереже Вам до 2/3 об'єму води, який Ви витрачали раніше.   
Нині існує безліч техніки, яка значно економить воду. В ідеалі слід замінити усю застарілу сантехніку на більш економічну, сучаснішу. Наприклад, встановити унітаз із зливним бачком, працюючим в двох режимах, - стандартному і економічному, що заощадить приблизно 15 л. води на день для сім'ї з трьох чоловік. Таким чином, за рік Ви збережете до 5500 л. води.
Найбільш економними змішувачами є ричагові, сенсорні, змішувачі з двома потоками, з аераторами-розпилювачами і т. п. Використання таких пристроїв дозволяє заощадити до 60 л. води на місяць.


Якщо Вам "не по кишені" такі змішувачі та унітази, а купівля посудомийної машини в далекій перспективі, є простіші способи економії води:

Використовуйте душ замість ванни. Приймаючи душ впродовж 5 хвилин, Ви витрачаєте до 50 л. води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно води більше - до 200 л.
Закривайте кран, коли чистите зуби. Для полоскання ротової порожнини наливайте воду у склянку. Таким чином, Ви заощадите до 45 л. води - саме стільки піде в каналізацію через відкритий кран за 3 хвилини.
Якщо зливний бачок Вашого унітазу не обладнаний двома режимами зливу, то уникнути втрат води допоможе простий засіб. Наповніть дволітрову пластикову пляшку водою і помістить її у бачок. Цей нехитрий "пристрій" дозволить заощадити до 20 л. чистої води в день.
Встановіть насадки-розпилювачі на крани. Це також допоможе скоротити споживання води.
Не розморожуйте продукти під струменем води. Окрім її нецільової витрати це відгукнеться погіршенням властивостей продуктів. Краще всього заздалегідь перекласти продукти з морозилки в холодильник.
Не мийте овочі і фрукти під проточною водою. Користуйтеся для миття продуктів мискою. Цей спосіб дозволяє ефективно очищати плоди від піску і бруду. Для наповнення однієї великої каструлі або миски Вам знадобиться всього 3 л. води, тоді як при проточному митті фруктів з водопровідного крану щохвилини витікає 15 л. води.
Якщо Ви живете в приватному будинку, то полив городу краще всього здійснювати з власної свердловини. Так Ви можете поливати рослини у будь-який час, не побоюючись перевірок і штрафів. Доцільно встановити автоматичну систему поливу, при якій здійснюється точне дозування, що призводить до економії води і часу.

Але хочеться зауважити: в гонитві за економією не вдавайтеся до крайнощів. Не потрібно намагатися незаконно впливати на лічильник або проводити таємний водопровід. Зрештою це приведе до великих неприємностей. Пам'ятайте - скупий платить двічі! На завершення хочемо привести декілька фактів для свідомих людей, яких цікавить не лише власний гаманець, але й доля світу, що оточує нас.

 

Джерела vodokanal-zt.org.ua