Україна не готова до підвищення тарифів на газ – опитування

19.01.2015 700 0
Україна не готова до підвищення тарифів на газ – опитування

Українці не готові до підвищення тарифів на «блакитне» паливо через брак коштів. Більш того, народ переконаний – нинішні ціни на газ для українських споживачів уже завищені.

Тарифи на газ можуть значно вирости через кілька місяців. Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, у першому кварталі 2015 року збирається переглянути ціни на природний газ. Відповідна норма закріплена законом про Державний бюджет на 2015 рік.

Відповідно до документу, переглянути ціни на газ для споживачів необхідно для зменшення дефіциту НАК «Нафтогаз України» і забезпечення Кабінетом міністрів фінансування у повному обсязі пільг та субсидій для населення.
 
Нагадаємо, на підвищення тарифів на газ для українських споживачів чекає Європа. В Єврокомісії зауважують, що це забезпечить продовження виконання макрофінансової програми кредитування України.
 
«Ми очікуємо, що в Україні відбудеться підвищення ціни на газ для споживачів. Але це вже справа уряду - як, за яким графіком втілити це рішення у життя», - сказав представник Єврокомісії. Він також наголосив, що підвищення тарифів на енергоносії для українського населення є однією з домовленостей, яка була досягнута між МВФ та українським урядом. На думку представника Єврокомісії – це забезпечить виконання умов щодо продовження реалізації макрофінансової програми кредитування.
 
Раніше Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк обіцяв, що тарифи на газ будуть підвищувати до економічно обґрунтованого рівня протягом 4 років. 
 
«Ми прийняли рішення про підвищення тарифів на газ і на тепло. Для того, щоб вирівняти ціни на газ і тепло з ринковими, треба було б підвищити тарифи на 120%. Ми розклали це на 4 роки. Перший рік - підвищення 40%, другий рік - 40% і два роки по 20%», - заявив пан Яценюк наприкінці березня 2014 року.
«Україна Комунальна» поцікавилась в українців, чи готові вони платити за газ більше?
 
Відповідне опитування проходило з 12 по 19 січня на на шпальтах сайту «Україна Комунальна».
 
За результатами опитування виявилося, що більшість читачів (40%) фізично не готові до зростання тарифів на газ. Трохи менше респондентів (36%) також не згодні з підвищенням цін на паливо для споживачів, адже переконані – вони і без того завеликі. Примітно, що інші користувачі порталу підтримують зростання тарифів на газ: 10% голосувальників аргументували це умовою МВФ для реалізації програми кредитування, 7% читачів – необхідністю для зменшення дефіциту НАК «Нафтогаз», 4% – потребою в забезпеченні населення пільгами та субсидіями. Лише 2% респондентів відмітили, що їх не цікавить питання підвищення тарифів на газ.