У школах Дніпропетровщини починається навчальна програма з енергозбереженням

20.01.2015 981 0
У школах Дніпропетровщини починається навчальна програма з енергозбереженням

З 19 січня у 20 школах Дніпропетровщини почнеться навчання з основ енергозбереження. Навчальні заклади стали учасниками конкурсу «Енергозбереження задля майбутнього», який Дніпропетровська обласна рада проводить спільно з міськрадою та компанією ДТЕК.

Спеціальні факультативи з основ теплопостачання та теплозбереження (навчальна програма розроблена викладачами  всеукраїнської благодійної організації «Інститут місцевого розвитку») проводитимуть для учнів 6-8 класів. Більше двох місяців діти вивчатимуть як уберегти приміщення від нераціонального використання тепла і світла. Крім того, кожна школа отримає набір для енергоаудиту (вольтметр, пірометр, термометр, вимірювальні стрічки тощо) за допомогою якого школярі визначатимуть «слабкі» та енергозатратні місця у школі чи квартирі. 
 
Допоможе урізноманітнити навчання екскурсія на Придніпровську ТЕС. Крім того, учні матимуть можливість позмагатися у конкурсах малюнків, плакатів, творів, інформаційних кампаній та агітбригад на тему енергозбереження. 
«Кульмінацією» навчальної програми стане розробка та презентація школою свого проекту, мета якого – зробити свій навчальний заклад енергоефективним. Переможці отримають гранти на реалізацію своїх ініціатив, які втілять у життя до нового навчального року. 
 
«Потрібно робити все для того, щоб наші діти виросли свідомими у питанні енергоефективності і стали для нас прикладом у бережному ставленні до тепла, світла, води. «Енергозбереження задля майбутнього» – це не тільки освітня місія, а й практична допомога в утепленні шкіл, щоб учні та вчителі могли працювати у комфортних умовах», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод. 
 
Джерело "Міністерство освіти і науки України"