Енергія припливу забезпечить електрикою тисячі будинків

21.01.2015 589 0
Енергія припливу забезпечить електрикою тисячі будинків

Всього через пару-трійку років в затоці Суонсі (Уельс, Великобританія) з'явиться 10-кілометрова приливна енергогенеруюча лагуна. Вона стане не тільки місцем вироблення електроенергії, але також і культурною пам'яткою для туристів.

Незабаром на берегах Уельсу в затоці Swansea планують спорудити енергогенеруючу приливну лагуну (Tidal lagoon Swansea Bay), що складається з низки дамб довжиною 9,5 кілометрів. У них вмонтують турбіни,які будуть перетворювати енергію припливів і відливів в електрику. Потужності буде вистачати на забезпечення електрикою 120000 будинків, що відповідає 90% всієї споживаної енергії затоки Суонсі або 11% - всього Уельсу.

Крім того, розробники сподіваються, що приливна лагуна стане популярним місцем відвідування туристів. З цією метою лондонська архітектурна практика Juice Architects розробила проект Громадського Центру (Offshore Visitor Centre), який буде розташований на краю однієї з дамб.

Форма будівлі у вигляді раковини буде гармоніювати з морським пейзажем. Фасадні стіни будуть виконані з текстурованого бетону, що захищає внутрішній простір від сильного вітру і морської води.Усередині Центру розташуються виставкові зали, кафе та еко-лабораторії.


Відкриття приливної лагуни планується на 2018.

Джерело http://novosti-n.org