Знижка на газ для України, діє лише до 1 квітня

21.01.2015 1091 0
Знижка на газ для України, діє лише до 1 квітня

Зимовий пакет знижок на постачання російського газу для України припинить діяти 1 квітня, заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер.

"Умови "зимового пакету" діють до кінця березня цього року, і з 1 квітня знижка, надана Росією відповідно до розпорядження уряду, припинить свою дію", - заявив він на зустрічі із російським прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим.

Пан Міллер додав, що після того газ Україні постачатимуть "строго у відповідності до контракту".

Згідно із "зимовим пакетом", ціна російського газу для України у листопаді-грудні склала 378 доларів за тисячу кубометрів, а з початку 2015 року і до березня - 365 доларів за тисячу кубів.

Про такі тарифи Україна та Росія домовилися 30 жовтня за посередництва Єврокомісії.

Відповідний протокол підписали міністри енергетики двох країн Юрій Продан та Олександр Новак, а також єврокомісар Гюнтер Еттінгер.

Ті газові домовленості у Брюсселі називали "проривом".

Всередині грудня Росія відновила постачання газу Україні - після майже піврічної перерви і перехресних судових позовів.

31 грудня "Газпром" підтвердив отримання від українського "Нафтогазу" 150 мільйонів доларів передоплати за постачання газу у січні.

Зараз Україна позивається до "Газпрому" у Стокгольмському суді з вимогами встановити справедливу й ринкову ціну на російський газ. Також українська сторона претендує на компенсацію у розмірі 6 мільярдів доларів, які, на думку українців, Київ переплатив за російський газ від 2010 року через несправедливі та неринкові умови контракту.

Росія тим часом заявляє про наміри перенести транспортування газу до Європи із України до Туреччини. ЄС пообіцяв вивчити це питання.

Напередодні президент Петро Порошенко заявив, що через два роки Україна зможе повністю обходитися без російського газу.

Джерело "BBC Україна"