До утеплення будинків планують залучити понад 100 тисяч сімей

22.01.2015 938 0
До утеплення будинків  планують залучити понад 100 тисяч сімей

У 2015 році в Україні мають намір залучити до співучасті у термомодернізації житлових будинків 134 тис. сімей.

Наразі державна участь у широкомасштабному утепленні житлового фонду у нинішньому році передбачається Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження на рівні 343,5 млн. гривень. В свою чергу залучення інвестицій – кредитних ресурсів та коштів населення - очікується у сумі 1,5 млрд. гривень. 
 
Керуючись оцінками Інституту газу НАН, згідно з якими найбільша економія теплової енергії можлива у житловому секторі – близько 50%, агентство розробило механізми державної підтримки енергоефективності у житловому секторі.
 
Зокрема, до впровадження пропонується механізм, який передбачає компенсацію суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Передбачається, що власникам приватного будинку держава буде відшкодовувати 30% вартості позики на термомодернізацію, а об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків(ОСББ)  - 40%.  Під держкомпенсацію підпадатимуть теплові насоси, прилади обліку енергоресурсів, вікна із двокамерними склопакетами, матеріали для утеплення стін, тощо.
 
До того ж передбачається продовження дії програми енергозбереження, в рамках якої українці мають змогу взяти «пільговий» кредит – держава відшкодовує 20% його вартості - на купівлю електричного або твердопаливного котла. Механізм, який був запущений 9 жовтня 2014 року, виявився ефективним. Станом на початок 2015 року українці оформили 1600 позик на придбання негазових котлів. Найбільше котлів, які працюють на альтернативному газу паливі, взяли в кредит у Львівській, Сумській, Черкаській та Тернопільській області. У зв’язку з різким підвищенням ціни на газ попит на альтернативі котли у 2015 році, вважають в агентстві, буде тільки зростати. 
 
Згідно з оцінками науковців, в Україні втрати теплової енергії на етапі виробництва можна зменшити на 10%, під час транспортування – на 14-20%. В той же час житловий фонд, який споживає близько третини енергоресурсів, недоотримує близько 30-50% тепла через  надзвичайно низький рівень енергоефективності будівель. На даний момент майже 80% багатоквартирних житлових будинків в країні потребує повної або часткової енергомодернізації. 
 
Джерело Ecotown.com.ua