Волинянин винайшов економічну світлодіодну лампу

22.01.2015 1455 0
Волинянин винайшов економічну світлодіодну лампу

Волинський винахідник Сергій Іванов винайшов лампу, яка дозволяє заощаджувати кошти і не є шкідливою для здоров’я. Свій винахід науковець запатентував, однак масово користуватися такими лампами на основі світлодіодів ні споживачі, ні підприємства не поспішають, - інформує телеканал ZIK.

Диво-пластина ззовні абсолютно не схожа на традиційну лампу. Вона споживає удвічі менше енергії та служить у кілька разів довше. Її автор Сергій Іванов запевняє, що уже п‘ять років користується своїм винаходом удома та переконався: лампа – економна і здоров‘ю не шкодить.

«Світлодіодна продукція на порядок краща за аналоги енергозберігаючої техніки. Ці лампи не потребують утилізації, адже у них немає шкідливих домішок», – переконує винахідник.

Підтвердити ефективність лампочки навіть взялися науковці одного з волинських технічних вишів. Результатом були вражені: між звичайною лампою, енергоощадною та світлодіодною – різниця споживання електроенергії дуже суттєва.

«Потужність споживання лампи – приблизно три умовних одиниці. В той час як у світлодіодної – 0,4. Це дійсно в рази менше»,– розповів кандидат технічних наук Валентин Заблоцький.

Три роки тому асортимент винаходів пана Сергія і його колег налічував більш як 70 позицій. Але чимало виробників світлової продукції копіювали і привласнювали собі їхні вироби. З плагіаторами досі судяться та водночас вдосконалюють свою технологію.

«Ціни дуже демократичні, нижчі за китайські аналоги. Ми пропонуємо широку гаму універсальних пристроїв, які можна адаптувати як в побуті, так і в ЖКГ. Ціна одного ВТ світлодіодної продукції десь близько 10 гривень. При масштабному серійному виробництві вона могла б суттєва зменшитись», – зазначає Сергій Іванов.

Волинські винахідники свою новинку запатентували і готові віддати її у масове виробництво. Зрештою, за допомогою цієї розробки вже освітлюють кілька приміщень у навчальному закладі, де працюють науковці. Та й місцевим підприємцям продукція винахідників уже знайома. Але серед масового споживача, через непоінформованість, вона наразі ще не популярна. Та винахідники рук не опускають, навпаки, планують уже цього року самим узятися навчати людей економити.

Джерело "Волинські новини"