У сфері енергозбереження Україні допоможе Японія

22.01.2015 1027 0
У сфері енергозбереження Україні допоможе Японія

Японія допомагатиме Україні у сфері енергозбереження та енергоефективності. Так, Україна отримуватиме технічну, а в майбутньому, й можливу фінансову допомогу у цьому секторі від япоської сторони.

Японське агентство міжнародного співробітництва надаватиме допомогу Україні у сфері енергоефективності. Таке рішення було озвучене під час зустрічі Голови Держенергоефективності України Сергія Савчука з представниками Японського агентства міжнародного співробітництва, передає прес-служба Кабінету Міністрів.

Відтак, Японія надаватиме Україні технічну та можливу фінансову допомогу у сфері енергозбереження та енергоефективності. Це, на думку, голови Держенергоефективності є важливим кроком у ситуації скорочення споживання газу в країні.

«Співробітництво України з Японією є дуже важливе. Адже питання скорочення споживання газу та його заміщення іншими видами палива потребує нагального вирішення», - сказав Сергій Савчук.

Крім цього, пан Савчук наголосив і на кризі на ринку електроенергії: «Сьогодні в умовах економічної кризи Україна змушена  імпортувати не лише газ, а й електрику. Тому будь-яка допомога країн-партнерів у сфері енергетики – це вагомий внесок для майбутніх поколінь».  

Зауважимо, що Україна отримує технічну та грантову допомогу від японської сторони в рамках програми «Офіційна Допомога Розвитку» з 1997 року. Так, сума безоплатної допомоги від Японії за цей час становить понад 154 млн доларів.

Держенергоефективності розраховує на залучення більше ніж 340 млн грн на механізми заміщення природного газу. В Агенстві вважають, що ці кошти допоможуть реалізувати проект.

Джерело "Україна Комунальна"