Як українські міста у 2015 році будуть позбавлятися від газової залежності

23.01.2015 971 0
Як українські міста у 2015 році будуть позбавлятися від газової залежності

У 2015 році українські міста, попри складне економічне становище, готові інвестувати значні кошти у впровадження заходів з енергозбереження та переведення капіталоємних об'єктів на альтернативне газу паливо.

У поточному році Київ витратить понад 60 млн гривень на термомодернізацію семи освітніх закладів, близько 7 млн гривень - на реконструкцію систем гарячого водопостачання та теплозабезпечення у восьми закладах бюджетної сфери та 16,2 млн гривень - на переобладнання чотирьох котелень. На додачу, у 233 навчальних та 12 амбулаторно-поліклінічних закладах столиці замінять вікна на близько 28 млн гривень та відремонтують покрівлі на 18 млн гривень. 
 
Підвищувати енергоефективність столична влада планує і у житловому секторі. Так, у 2015 році передбачається встановлення 1000 лічильників теплової енергії(50 млн гривень) та 32 індивідуальних теплових пункти (33,5 млн гривень). На сьогодні у Києві приладами обліку тепла обладнані 46,8% будинків(у 2014 році - 647 теплолічильників). Обсяги реально спожитих енергоресурсів, вважають у мерії, будуть спонукати киян до економії і впровадження заходів з енергозбереження.
 
Цьогорічні інвестиції Вінничини у переведення бюджетних закладів на альтернативні види палива збільшаться у порівнянні з минулорічними у 2,3 рази - до  154 млн гривень.  У 2015 році область планує замістити дорогий імпортний газ дровами та соломою на 144 капіталоємних об'єктах. Для порівняння: торік за 68 млн гривень було модернізовано 146 котелень, які забезпечували теплом переважно невеликі бюджетні заклади на рівні сіл і районних центрів. 
 
Наразі значних видатків на альтернативне тепло потребує Вінниця, яка споживає найбільшу частку газу. Аби досягти лімітів використання блакитного палива,  твердопаливними котлами обладнають в першу чергу школи та лікарні обласного центру.  
 
Цього року у Рівному на щоденний облік тепла у бюджетних установах планують витрати близько 140 тис. гривень. Нагадаємо, що у 2015 році Рівненська область першою в Україні вирішила користуватись цим механізмом зменшення енергоспоживання. Відомо, що у перший рік запровадження щоденного обліку енергосурсів Львову вдалось зекономити 2,5 млн гривень. 
 
На повну відмову від ввізних енергоресурсів і перехід на дрова та щепу у Тячівському районі(Закарпатська область) у 2015 році планують витратити понад 40 млн гривень. Крім заміни газових котлів твердопаливними, у районі запланована й термомодернізація бюджетних установ: встановлення 4500 вікон та 400 дверей, утеплення дахів та фасадів. 
 
Джерело Ecotown