Паливні брикети з відходів очерету почали виробляти на Одещинні

26.01.2015 1134 0
Паливні брикети з відходів очерету почали виробляти на Одещинні

У розташованому в дельті Дунаю місті Вилкове (Одеська область) почали виробляти брикети з очерету.

В рамках україно-румуно-молдавського проекту "Адаптація дельти Дунаю до кліматичних змін шляхом інтегрованого управління водними і земельними ресурсами", який фінансується Євросоюзом, в українському Придунав'ї запустили першу поки що лінію з брикетування відходів очерету. Наразі у Вилковому можуть переробляти 400 кг цієї болотяної рослини за годину. Сировину для брикетування постачають підприємства, які займаються виготовленням очеретяних дахів. Від діяльності дев’яти таких фірм щорічно утворюється майже 300 тонн відходів.
Раніше залишки очерету вивозилися на смітник, де вони створювали загрозу виникнення пожеж і, як наслідок - забруднення навколишнього середовища. В умовах гострого дефіциту викопних енергоресурсів та електроенергії очерет, який досить швидко росте і не потребує додаткового догляду, може стати для певних регіонів України відновлювальним джерелом енергії. Очеретяні брикети підходять для спалювання як у спеціальних твердопаливних котлах, так і у звичайних сільських печах.
 
В рамках заміщення природного газу альтернативними видами палива спресованими блоками сухого очерету опалюється будівля Вилковської міської ради, де встановлено спеціальний котел, та приміщення інспекторів служби державної охорони Дунайського біосферного заповідника. Паливні брикети також реалізуються для потреб місцевого населення. 
 
Очеретяне паливо дуже теплоємне і не поступається у цьому питанні, за словами спеціалістів, вугіллю, яке здебільшого використовують мешканці Придунав'я. На додачу, брикети з місцевої біомаси ще й у два рази дешевші.
 
Джерело http://ecotown.com.ua