Як економити на ЖКГ?

26.01.2015 1189 0
Як економити на ЖКГ?

Коли в звичайний день з крана тече вода, дме з вікна або ви знову забули на ніч вимкнути світло на кухні, це не так змушує задуматися про витрати на ЖКГ, як квитанції за комунальні послуги. Ось тоді виникає бажання дізнатися, як же можна заощадити на комунальних платежах.

Основними статтями витрат у квитанції за послуги ЖКГ є вода та опалення. Електрика, як правило, оплачується окремим рахунком безпосередньо місцевим міськенерго, постачальнику електроенергії. Ми пропонуємо ознайомитися з простими способами економії води і тепла в квартирі. 

Як економити воду - 10 практичних рекомендацій

 1. Встановіть лічильники на воду. Київська сім'я з двох осіб витрачає за місяць 4 куб. м холодної води і 2 куб. м гарячої. Куб холодної коштує 3,18 грн, гарячої - 16,24 грн. Всього: 46,4 грн. Без лічильників така сім'я в середньому платить 34,96 грн за холодну воду і 113,68 грн - за гарячу. Разом: 146,64 грн, що в 3 рази більше, ніж з лічильниками.
 2. Слідкуйте за станом сантехнічного обладнання. Полагодьте змішувачі, які протікають. Через несправний кран за добу може «накапати» від 30 до 300 літрів води.
 3. Замініть звичайний зливний бачок унітаза на сучасний, з кнопкою економічного зливу. Якщо немає такої можливості, підіть на маленьку хитрість: наповніть водою дволітрову пляшку і помістіть її в бачок. Обсяг води, що зливається, зменшиться на 20 літрів на день. При необхідності пляшку завжди можна буде дістати з бачка.
 4. Мийте тарілки як у Європі! Очищені від залишків їжі тарілки і столові прилади зберіть в раковині. Злив заткніть пробкою, додайте миючий засіб і помийте посуд. Потім сполосніть в окремій посудині з чистою водою. Кількість споживаної води зменшиться в 3-5 разів. Ідеальний варіант економії води при митті посуду - придбання посудомийної машини, яка, до речі, використовує тільки холодну воду.
 5. Замінити прийом ванни - душем, або приймайте ванну раз на тиждень, а душ - в інші дні. Економія води - в 5-7 разів.
 6. Купуйте економічну душову насадку - з меншим розміром отворів.
 7. Якщо ви займаєтеся у фітнес-клубі - після тренування приймайте душ там, а не вдома.
 8. Вимикайте воду, поки чистите зуби. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Таким чином, ви заощадите 900 літрів води на місяць на кожну людину. Якщо вам ліньки відкривати і закривати кран, встановіть на крани спеціальні насадки, які реагують на піднесення рук в зону зливу води, вони будуть відключати воду автоматично.
 9. Купуйте пральну або посудомийну машину класу А або АА і намагайтеся завантажувати їх повністю. Так ви будете економити не тільки воду, а й електроенергію.
 10. Встановіть електричні бойлери. Співвідношення ціни на електроенергію і гарячу воду тут непорівнянне, адже ККД у бойлера вищий, а воду він нагріває тільки для вас, не втрачаючи тепло по дорозі до квартири.

Як економити тепло 

Встановити лічильники на тепло для економії - справа складна, але можлива. Ось тільки встановлювати лічильники дешевше і простіше для всього будинку, ніж для однієї квартири. Такі ультразвукові лічильники встановлюються в багатоквартирних будинках або в квартирах з горизонтальною розводкою опалення, вони надійні, прості в монтажі і забезпечують тривалий термін експлуатації. Ви будете платити за реально спожите тепло. 

Якщо ж встановити лічильники на тепло не вдається, а ваша мета - хоча б не допускати витоку тепла з квартири, у нас є кілька простих, але дієвих способів економії тепла в будинку.

 1. Утепліть під'їзд - вимагайте хороші вхідні двері і, як мінімум, цілі вікна між поверхами. Також поцікавтеся, чи не можна утеплити фасад будинку, адже зовнішнє утеплення будинку дає економію тепла мінімум в 30%. Це також поліпшить звукоізоляцію і вирішить проблему цвілі і грибка на вологих стінах.
 2. Встановіть двокамерні металопластикові вікна. Оптимальна відстань між шибками в склопакеті - 12 мм. Це дозволяє заощадити близько 50% тепла в приміщенні. Якщо коштів на встановлення таких вікон у вас немає, утепліть восени вікна, балконні двері та вхідні двері. Приклейте на шибки спеціальну плівку, що перешкоджає проникненню холоду. Так ви істотно зменшите втрати тепла в оселі.
 3. Пофарбуйте батареї в темний колір, тоді вони будуть випромінювати на 8% тепла більше, ніж білі. За радіаторами опалення встановіть тепловідбивні екрани. Можете зробити їх самостійно - лист фанери пофарбуйте сріблястою фарбою або обклейте фольгою.
 4. Не тримайте кватирку постійно відкритою. Провітрюйте приміщення інтенсивно, але недовго.
 5. Закрийте всі щілини між підлогою, стінами та стелею. Якщо ви збираєтеся робити капітальний ремонт, скористайтеся можливістю і зробіть електричну теплу підлогу. Як і у випадку з бойлером, витрати на електроенергію не будуть настільки значними, як користь від теплої підлоги.

Деякі поради можна втілити в життя вже сьогодні - і таким чином до кінця місяця ви зможете заощадити на комунальних платежах до 30%.

Джерело "Домашні Фінанси"