На Тячівщині розробили програму економії 10 мільйонів з районного бюджету

26.01.2015 960 0
На Тячівщині розробили програму економії 10 мільйонів з районного бюджету

Для її втілення необхідно замінити понад 4500 вікон, 400 дверей та нарубати дров

Питання енергозбереження та енергоефективності актуальне на сьогодні для нашої країни як ніколи. З приводу цього на державному рівні запроваджуються різні програми, які дозволяють регіонам перейти на менш затратні види палива. 

Відповідну районну Програму енергозбереження та енергоефективності на 2015 рік розроблено й на Тячівщині, про що наголошує т.в.о. голови райдержадміністрації Василь Йовдій. Дана програма обговорена і узгоджена з усіма головами місцевих рад району, оскільки її фінансування здійснюватиметься також і за участі місцевих бюджетів.

Зі слів керівника району, на даний час на Тячівщині для обігріву приміщень в основному використовується обладнання з низьким рівнем економії енергоресурсів та високою енергоємністю.

За проведеними відповідними підрахунками для забезпечення теплом бюджетних установ району протягом року використовується 1,9 млн.куб.м газу, 2650 тонн вугілля. А їх загальна вартість становить 18,6 млн.грн., і надалі ціна тільки зростатиме.

Економіка Тячівського району базується в основному на лісопереробній галузі, це й дає можливість відмовитися від ввізних енергоресурсів і повністю перейти на місцеву сировину.

Стратегічною метою районної Програми стане встановлення в бюджетних установах району додаткових котлів, що опалюватимуть приміщення, використовуючи при цьому місцеву сировину - щепу та дрова.

Окрім цього буде здійснено ряд заходів з впровадження енергозберігаючих технологій, а саме заміни вікон та дверей на енергоощадні, утеплення дахів та фасадів будівель державних установ тощо. А це, зокрема, заміна понад 4500 вікон та 400 дверей на енергоефективні.

Керівництво РДА переконане, що впровадження таких заходів дозволить зменшити витрати коштів районного бюджету на опалення в межах 10 млн.грн. на рік. 

Джерело http://karpatnews.in.ua