За допомогою полігенерації можна економити енергію

04.02.2015 847 0
За допомогою полігенерації можна економити енергію

Поняття полігенерація означає використання кількох різних джерел енергії з ціллю використання кількох продуктів. В системи полігенерації входять і когенераційні установки поєднані з тригенерацією, і додаткові альтернативні джерела енергії. Це дозволяє підтримувати як високотемпературні, так і низькотемпературні кола теплопостачання, ще й електроенергію.

1.jpg
 
Класичний варіант когенераційної системи складається із трьох базових частин: нагрівач теплоносія до температури випаровування, мікротурбіни для виробництва електроенергії за допомогою пари і регенераційного теплообмінника для відбирання тепла при охолодженні турбіни. 
 
2.jpg
 
Таку когенераційну систему можна зробити гібридною, поєднавши її з сонячними теплонагрівними конструкціями. Для прикладу, можна використати параболічні дзеркала, котрі можуть нагрівати теплоносій до 300°С. Можуть використовуватися і звичайні сонячні колектори. Можна долучити до системи теплову помпу і сонячні колектори. Помпа тепла може надавати або тепло, або використовуватись для забезпечення холодом (склад продукції, холодний підвал, система кліматизації і т.п.). Ці системи працюють в основному з температурою до 60°С. 
 
3.jpg
 
Якщо в системі буде кілька вихідних продуктів (холод, тепло і електрика), то тоді можна підвищувати загальну продуктивність системи. Якщо не має потреби в теплі чи холоді, система може збільшити виробництво електрики. Кожний конкретний проект повинен прораховуватися окремо, щоб знайти оптимальний спосіб найповнішого використання всіх видів палива, в т.ч., з відновлювальних джерел. 
 
Джерело "EcoTown"