У виправних колоніях почали виготовляти паливні брикети на експорт

05.02.2015 1494 0
У виправних колоніях почали виготовляти паливні брикети на експорт

У виправних колоніях Житомирської та Херсонської областей запустили лінії з виготовлення паливних брикетів. Так, на базі підприємства Бердичівської виправної колонії (N70), що на Житомирщині, почали виготовляти паливні брикети Nestro. Для виробництва твердого палива тут використовують тирсові відходи різних порід дерев. Нова лінія здатна випускати понад 200 тонн екологічно чистої продукції щомісяця, щорічно переробляючи близько 6-7 тисяч кубічних метрів технічної деревини.

Наразі за новим українським обладнанням, згідно з даними Державної пенітенціарної служби у Житомирській області, працює 8 засуджених. Розширення виробничих потужностей дозволить Бердичівській виправній колонії продавати паливні брикети не тільки в межах України, а й на зовнішніх ринках. До слова, паливні брикети циліндричної форми Nestro, які виготовляються в результаті пресування деревних відходів на гідравлічних чи ударно-механічних пресах пiд тиском 400-600 бар, можуть бути з отвором, або без нього, їх вологість не перевищує 10%.
 
2.jpg
 
У Північній виправній колонії №90, яка знаходиться в обласному центрі Херсонської області, лінія з виготовлення паливних брикетів була запущена на ділянці деревообробки.  Виробництво, потужність якого становить 7,2 тонни брикетів на добу, здатне випускати близько 180 тонн продукції щомісячно. Разом з економічною складовою лінія брикетування допомогла підприємству ефективно вирішити питання утилізації відходів деревини. 
 
Джерело "Ecotown"