Як зменшити витрати на електроенергію вдома

06.02.2015 1763 0
Як зменшити витрати на електроенергію    вдома

У найближчі три роки витрати кожного домогосподарства на електричну енергію будуть стійко зростати. Тому кожному українцю варто замислитися над заходами економії.

Протягом поточного року ціни на електроенергію в Україні підвищувалися вже двічі. І будуть рости далі. Нагадаємо, 11 грудня очільник Міністерства соціальної політики Павло Розенко заявив, що підняття тарифів на енергоносії «до ринкового рівня» безперервно триватиме в Україні до 2017 року. Щоправда, міністр обмовився: «Це не буде шоковою терапією для наших громадян». І пообіцяв запровадити та вдосконалити механізми компенсації для малозабезпечених сімей. Проте, як то каже відоме прислів’я: «На Бога сподівайся, але сам не плохуй». Тому в даній статті увазі читачів пропонуються декілька простих порад, яким чином можна зменшити витрати на електроенергію.
 
Отже, порада перша. Не залишайте електроприлади в режимі очікування, оскільки вони все одно поглинають енергію. Навіть у невеликій квартирі - пара телевізорів, пара комп'ютерів, пара постійно включених в розетку зарядних пристроїв, DVD-програвач, мікрохвильовка і холодильник в режимі stand by обійдеться в серйозну суму на рік.
 
Порада друга. При використанні електроплит використовуйте посуд з дном, яке таке ж або трохи більше діаметра конфорки, інакше втратиться 5-10% енергії. Закривайте каструлю кришкою, оскільки швидке випаровування води подовжує час приготування на 20-30%, і, відповідно, на стільки ж збільшується витрата електроенергії на приготування. Після закипання їжі перемикайтеся на низькотемпературний режим, адже блюдо скоріше не приготується, а електроенергії буде витрачено менше.
 
Порада третя. Електрочайник і пральну машину регулярно очищуйте від накипу, тоді вода буде грітися швидше і витрати електроенергії зменшиться. Накип в чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії для кип'ятіння води.
 
Порада четверта. Незважаючи на систему «ноу-фрост», холодильник корисно розморожувати, не допускаючи утворення крижаної «шуби». Товстий шар льоду погіршує охолодження заморожених продуктів і збільшує споживання електроенергії. І не кладіть у холодильник теплі продукти, дайте їм охолонути до кімнатної температури.
 
Порада п’ята. Спробуйте зекономити під час прання наступним чином. Завантажуйте бак машинки повністю, адже при завантаженні бака пральної машини тільки наполовину - відповідно 50% її потужності витрачається даремно, а прання при температурі 30°С замість 40°С дозволяє заощадити 40% енергії. При цьому якість прання залишається такою ж, оскільки сучасні пральні порошки ефективніші при невисоких температурах.
 
Порада шоста. Кожний добрий домогосподар/домогосподарка регулярно  прибирає у хаті із застосуванням пилососу. Яким чином при цьому можливо знизити витрати електроенергії? Кожного разу ретельно прочищайте пилозбірник і повітряні фільтри пилососа, оскільки скупчення сміття зменшує тягу повітря і збільшує енергоємність.
 
Нарешті, порада сьома. Найбільш проста. Використання природного освітлення - один з найістотніших резервів економії електричної енергії.  Тому якомога частіше мийте вікна, вони будуть пропускати більше безкоштовного світла – сонячних променів! Регулярно протирайте лампочки і плафони на люстрах. Добре протерта лампочка світить на 10-15% яскравіше, ніж запилена.
 
І на завершення: кожний розумний господар або господиня можуть самостійно знайти нові засоби економії і продовжити вищезазначений перелік порад. Пам’ятаємо аксіому про те, що найпростіші рішення є найбільш ефективними.
 
Джерело "EcoTown"