Сонячний повітряний колектор з водостічних труб своїми руками

10.02.2015 3233 0
Сонячний повітряний колектор з водостічних труб своїми руками

У весняно-осінній період можна значно заощадити на газі, вугіллі та дровах, якщо зробити сонячний повітряний колектор своїми руками. Якщо будинок великий, то маленький повітряний колектор відчутного ефекту не дасть (хіба що його буде вистачати на обігрів однієї кімнати), тому якщо є можливість, можна побудувати колектор великих розмірів.

Креслення сонячного повітряного колектора
 
В даному випадку колектор виготовлявся на всю довжину будинку, і, оскільки у колектора досить значні розміри, то і матеріали вибираються більш масивні. Для каркасу доцільно використовувати дошку товщиною 30-40 мм, задня стінка з вологостійкої фанери (OSB плита) - товщиною 8-10 мм. 
В якості абсорбера використовуються алюмінієві водостічні труби прямокутного перерізу, оскільки алюміній є дуже хорошим провідником тепла. Але як варіант, можна використовувати труби з бляхи круглого перерізу.
Для збереження тепла в колекторі, задню стінку необхідно утеплити мінеральною ватою, а бічні стінки пінополістиролом. Для збільшення ефективності на мінеральну вату необхідно постелити тонкий алюмінієвий лист, а до листа хомутами прикріпити труби (абсорбери).
 
 
Оскільки вхід і вихід колектора знаходиться з одного боку, то одну частину колектора необхідно розділити за допомогою дерев'яних перегородок.
 
 
Варто врахувати той факт, що після складання, колектор буде дуже важким і для його установки знадобиться допомога кількох людей. Як варіант, колектор можна збирати вже на місці, на триногах.
 
 
Оскільки цоколь будинку низький, а повітряний колектор вийшов високий, то його доведелося встановлювати на більшій відстані під кутом, щоб не перекривати вікна. Для підведення повітропроводів була викопана траншея і в неї покладені повітроводи, попередньо утеплені пінопластом.
 
 
 
Після складання, сонячний повітряний колектор покривається чорною матовою фарбою.
 
 
Для засклення використовувався прозорий шифер.
 
 
Для доставки теплого повітря до кімнат, необхідно використовувати канальний вентилятор.
 
 
Замір був зроблений у грудні при температурі на вулиці мінус 10 градусів, під час сонячної погоди. Температура вхідного в колектор повітря (з будинку) становила +14 градусів, максимальна температура на виході склала 65 градусів в 12 годин дня. Оскільки взимку дні короткі, колектор працював тільки з 9.00 до 15.00.
Для акумулювання тепла, виробленого сонячним повітряним колектором, можна використовувати повітряний гравійний теплоакумулятор.Потрібно відзначити, що в літній період, коли в опаленні немає необхідності, сонячний повітряний колектор необхідно затінити, щоб зменшити вплив високих температур на колектор, які часом можуть досягати більше 100 градусів.
 
Джерело "Ecotown"