Як зберегти тепло в оселях ?

12.02.2015 1645 0
Як зберегти тепло в оселях ?

Як утеплити свій дім, коли приходять холода? Які методи і матеріали вигідніші для цього? Розглянемо кілька порад, як зберегти тепло в оселях і розпочнемо з вибору матеріалів для утеплення вікон.

Тканина не жовтіє , як папір , всю зиму зберігає пристойний вигляд і легко видаляється навесні. Можна взяти звичайний парафін , з якого роблять свічки , розтопити його на водяній бані при температурі 65-70 градусів С. Потім береться одноразовий шприц , теж нагрівається і наповнюється парафіном , потім ви просто впорскується його в усі щілини. Як утеплювач також може бути використаний білизняний шнур. Ну а якщо дме через скляну частину вікна , замініть старі штапики на нові.

Батарея , грій сильніше!


Можна змусити ваші чавунні батареї гріти з більшою віддачею. Для цього необхідно зняти з них стару фарбу , ошкурить і пофарбувати в темний колір – гладка і темна поверхня віддає на 5-10 % тепла більше. І ще: візьміть аркуш фанери , пофарбуйте сріблястою фарбою і засуньте за батарею . Цей чудовий тепловідбивний екран направить тепло у вашу квартиру , і ви не будете даремно обігрівати стіни. Замість фарбування лист фанери можна обклеїти алюмінієвою фольгою.

Просунутий спосіб – утеплювачі

З роботою над вікнами пора квапитися , тому що деякі утеплювачі можна клеїти тільки при плюсовій температурі.
Самим просунутим способом на сьогодні вважається утеплення вікон за допомогою трубчастих профілів ( ущільнювальних прокладок ) . Вони бувають у вигляді букв P , D (для великих щілин) , E ( для маленьких щілок ) .

Переваги: ​​непомітний , міцно приклеюється до однієї сторони рами , вікно вільно , не на шкоду герметичності його можна закривати і відкривати . Профілі можуть прослужити близько 5 років. Надійно приклеїти профіль можна тільки при температурі не нижче +10 , але процедура ця не просте – доведеться повозитися.
Ущільнювачі різняться не тільки за розміром , але і за матеріалом , з якого вони зроблені. Бувають поролонові прокладки , а також пенополіетіленовие , поліуретанові , полівінілхлоридні (ПВХ ) і гумові , які , в свою чергу , діляться на самоклеються і ті , які наклеюються клеєм.
У деяких випадках ПВХ краще гуми , цей матеріал морозостійкість, менш ламкий , не кришиться і не деформується. Але гума все-таки гума , зношується менше. Купуючи гумові ущільнювачі , слід вибирати найбільш м’які , так як вони здатні витримати багатократну деформацію. Якщо ви хочете точно знати , з якого матеріалу виготовлений ущільнювач , прочитайте написи на упаковці.

А які ущільнювачі краще: самоклеються чи ні? Безумовно , зручніше і швидше з першими – відліпити захисну плівку , наклеїли на вікно і готово. Але тут є дуже важливий нюанс: потрібно уважно прочитати на упаковці термін придатності клею. Якщо він минув , прокладка не приклеїться взагалі або відвалиться незабаром.

Варіант з самостійним наклеюванням надійніший , тільки треба купити правильний клей. Одним з кращих вважається силіконовий герметик – він не боїться вологи і навіть у висохлому стані добре розтягується і стискується. Такий герметик утримає ущільнювач на вікні або дверях при багатократному закритті .

Вікна – це ще не все

Якщо ви хочете , щоб у квартирі було по-справжньому тепло , то не забудьте утеплити вхідні двері (або поставити подвійні) .
Знайте , що в панельних будинках тріщини, розійшлися міжпанельні шви не рідкість. При наявності цього в квартирі буде прохолодно , як би ви не старалися. 
Зробіть ” ревізію ” в під’їзді : зажадайте від комунальників засклити всі вікна , стежте, щоб вхідні двері в підїзд щільно закривалися – внесіть у цю справу свою лепту , зрештою , це будинок , в якому вам жити. Ну і , звичайно ж , балкон , якщо він засклений , самі розумієте , внутрішня температура стане вище.

Джерело "Ваш дім"