У Києві шукають втрати тепломереж за допомогою вертольота і канадського обладнання

12.02.2015 1032 0
У Києві шукають втрати тепломереж за допомогою вертольота і канадського обладнання

Процес точного діагностування будь-якої системи дозволяє зрозуміти існуючі проблеми і прийняти швидкі та якісні дії для ліквідації проблем та підвищення ефективності діяльності системи. Цей принцип використовується в «Київенерго», яке почало проект дистанційного дослідження за допомогою тепловізійної аерозйомки з метою вивчення точного розташування столичних тепломереж та їх тепловтрат. До кінця 2015 року буде створена цифрова інформаційна база даних теплового господарства столиці.

Робота проводиться вночі за допомогою канадського тепловізора Itres з вертольота  Мі-2 Кременчуцького льотного коледжу. Тепловізійна аерозйомка проводиться під час опалювального сезону у сприятливу погоду (без туману, снігу, льоду і при температурі нижче 0°С). Ще однією умовою якісної роботи є перепад температури діб, який не повинен перевищувати 10°С. Для формування повної картини по Києву необхідно 12-15 вильотів. 
 
4.jpg
 
За результатами дистанційної діагностики будуть отримані чіткі дані про проблемні ділянки мереж з втратами тепла і витоком теплоносія, можна буде оцінити стан ізоляції всієї системи, уточнити розташування деяких тепломереж і навіть виявити місця розкрадання теплоносія несанкціонованими врізками окремих об’єктів.
 
На основі отриманих даних потрібно буде провести наступні початкові роботи:
- зменшити прямі втрати тепла;
- провести попереджувальні роботи на проблемних ділянках тепломереж для запобіганню аварій.
 
Теплові мережі Києва мають довжину 2500 кілометрів у двотрубному вимірі і зношені на 60%.  В 2014 році повністю замінили на попередньоізольовані труби (металеві та пластикові) тільки 70 кілометрів. За допомогою повітряного тепловізійного дослідження буде спланована робота наступних ремонтних робіт. 
 
В Києві продовжують займатися підготовкою заходів з енергозбереження. Для цього вже проведено спрощений енергоаудит житлових будинків. А діагностика тепломереж дозволить більш системно вирішувати завдання з економії енергоресурсів в теплопостачальному комплексі столиці.

Джерело "Ecotown"