Як зберегти тепло у вашій оселі

13.02.2015 3456 0
Як зберегти тепло у вашій оселі

Ми не звикли замислюватись над тим, що ЕНЕРГІЮ ТРЕБА ЗАОЩАДЖУВАТИ. Комунальні витрати складали копійки, вода лилася цілими днями, теплотраси завжди гріли землю і повітря, ешелони вугілля виходили димом з електростанцій над нашими містами і селами. Зараз ситуація майже не змінилася. Правда, зношеність теплових мереж досягає меж. Та рахунки за теплопостачання починають зростати до неможливих розмірів. ТОМУ кожен користувач повинен засвоїти деякі правила, які суттєво збережуть тепло Вашої оселі, а також і Ваші кошти за опалення.

ЕКОНОМИТИ - означає ПЛАТИТИ САМОМУ СОБІ.

Джерела втрат тепла Заходи по енергозбереженню
Вікна та двері мають шпари, через які втрачається до 20-30% тепла оселі. Вікна потрібно замінити на склопакети з тепло- та шумоізолюючими властивостями. Якщо вікна старі -  шпари в них треба заклеїти спеціальною стрічкою. В дверях також. Це підвищить температуру в приміщенні на 3-4градуси.
Радіатори на початку опалювального сезону можуть бути холодними Перевірте, чи незалишилось в них повітря, проведить заходи по розповітренню  радіаторів. Викличте необхідні служби.
Радіатори гріють, але недостатньо  Телоізолюйте стіну за радіатором - в цьому допоможе лист фольгованого паперу, встановлений на стіну за радіатор. Це збільшує тепловіддачу теплового прибору на 20%.
Декоративні решітки на радіаторах Екранують до 20% тепла, яке має іти в кімнату. Тому при встановленні таких решіток, подумайте про тепловтрати.
Штори на вікнах довгі Якщо штори закривають радіатори - гріється об'єм вікна, а не кімнати. Ви втрачаєте до 20% тепла радіатора. Взимку штори повинні бути такої довжини, щоб закривали вікна, але не радіатори.
Вікна - джерело тепловтрат Вдень відсувайте штори, щоб сонце могло обігріти кімнату. А на ніч закривайте. Через скло вікон втрачається до 10% тепла. Плотні штори створюють додатковий термоїзолюючий ефект.
Радіатори встановлені в нішу Ніша знижує ефективність роботи радіатора на 10%.При ремонті можна забрати ніші. При проектуванні нової системи теплопостачання слід встановлювати радіатори на рівну стіну.
Міжкімнатні двері, шпари під дверима Прикриті двері збережуть тепло в кімнаті, де перебувають мешканці.
Вентиляційні решітки та отвори та наявність примусової витяжної вентиляції Для зменшення втрат тепла контролюйте час роботи витяжного вентилятора, та прикрийте шибери на вентиляційних решітках - тільки не наглухо - вентиляція потрібна! Це збереже 2-3градуси тепла в приміщенні.
Кватирка, або відкидне вікно  Поставлений на кватирку фіксатор дозволить для вентиляції використовувати тільки шпаринку, а не повністю відкривати кватирку. При відкидних вікнах - контролюйте час провітрювання.

 Є безліч шляхів зниження тепловтрат у приміщеннях, де ми живемо і працюємо. Споживаючи менше тепла ми скорочуємо свої витрати за опалення.

Економити - значить ПЛАТИТИ САМОМУ СОБІ

Це такі правила, які може засвоїти кожен мешканець звичайного приватного будинку чи квартири. Є ще проблеми зовнішнього утеплення будинків, теплоізоляції трубопроводів, що постачають нам тепло та гарячу воду.  Збереження тепла в під'їздах, закриті вхідні двері та тамбури - також проблема кожного. Незасклені двері та вікна в під'їзді  - це 10% втрат тепла у Вашій квартирі.  Робота по енергоаудиту в нашій країні тільки починається. Навички енергозбереження треба виховувати змалечку,  в дитячих садках і в школах.  Це потрібно знати для збереження наших майбутніх поколінь.

Джерело "Siriusone.net"