У школах Дніпропетровщини почали навчати енергозбереженю

16.02.2015 1277 0
У школах Дніпропетровщини почали навчати енергозбереженю

Міжнародні організації підтримують коштами саме ті українські громади та органи місцевого самоврядування, які проводять активну просвітницьку роботу в галузі енергоефективності та покращення стану довкілля. Це відчули минулого року учнівські колективи Дніпропетровщини, які прийняли участь в проекті «Чиста енергія: партнерство для майбутнього Дніпропетровщини».

Ініціатива проведення такої діяльності йде від голови обласної ради. Область реалізує проекти впровадження сучасних технологій енергоефективності і системи ефективного енергоменеджменту, в тому числі проект «Енергоефективна школа», підсумки якого підведено за участю обласної ради. В цьому проекті були задіяні ресурси обласної ради, адміністрації та бізнесу.  

 

За ініціативою обласної ради протягом останніх років в області введено в дію біля 300 проектів з енергозбереження. Поставлена ціль – навчити людей правильно відноситися до енергоносіїв, втілювати новітні технології, підвищувати рівень енергоефективності будівель для економії коштів громади. Жителі області активно розробляють проекти з енергозбереження, ремонтують і утеплюють під’їзди, замінюють вікна, встановлюють енергозберігаюче освітлення. З обласного бюджету виділяється частина коштів і залучаються соціальні гранти. Втілюється серед громад області ефективна система енергоменеджменту. Влада разом з мешканцями області робить практичні кроки для підвищення комфорту життя і забезпечення енергетичної безпеки своєї території.

 

В проекті «Енергоефективна школа» прийняли участь учні 6-8 класів 11 шкіл Дніпропетровська. Протягом 2013-2014 років їм читали курс «Основи теплопостачання і теплозбереження» та проводилися практичні заняття термосканування будинків, екскурсії на Придніпровську ТЕС.

 

За результатами факультативного курсу школярі розробили проекти, які направлені на зменшення споживання тепла та електроенергії у їхніх навчальних закладах. При підведенні підсумків проекту і виборі школи-переможця враховувалась кількість підготовлених проектів з підвищення енергоефективності навчальних закладів і реалістичність їхнього втілення, залучення вчителів,учнів і батьків.

 

Допомогли профінансувати проект великі підприємства, громадськість, Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ), Фонд «Східна Європа», Шведське агентство міжнародного розвитку SIDA, проект ЄС ПРООН.

 

Вже в цьому році продовження буде в гімназії №3. Крім навчання і конкурсу, тут проведуть енергоаудит шкільних приміщень.  Початку проекту ознаменувався конкурсом рисунків, один з яких мав напис «Зберігаючи електроенергію – збережемо майбутнє».  

 

Школярі вже ознайомилися з світлодіодними лампочками, вивчали принципи опалення. Вони вже розуміють про ефект вимкнення світла при виході з класу. В цій гімназії учні проведуть енергоаудит приміщень і виберуть ту кімнату, яка найбільше потребує утеплення. 

Джерело "Ecotown"