Кілька способів як утеплити вікна

17.02.2015 2176 0
Кілька способів як утеплити вікна

Найпростішим способом, перевіреним часом, є утеплення вікон своїми руками за допомогою старих газет. Зробити це досить просто: достатньо розірвати газети на дрібні частини і залити їх водою, щоб утворилася дрібна кашка. Потім утворилася кашкою заповнити всі виявлені щілини у вікнах. Коли кашка з газет висохне, вона перетвориться на чудовий захист від проникнення протягів. З настанням весни, коли ви відкриєте віконні рами, ця кашка легко відвалиться сама.

Недолік такого способу утеплення вікон в тому, що ви не зможете відкривати їх, якщо захочете провітрити приміщення. Втім, для того, щоб освіжити повітря в квартирі, взимку цілком достатньо кватирки.

При виготовленні газетної кашки її можна кілька удосконалити, що призведе до ще більшого захисному ефекту. Для цього необхідно взяти одну частину борошна, дві частини крейди, одну частину води, кілька розірваних на дрібні шматочки газет, і все це перемішати, отримавши в кінці пастоподібні речовини, яким заповнюються наявні щілини.

Утеплення старих дерев'яних вікон на зиму – як правильно заклеїти вікна своїми руками

Найпоширенішим способом утеплення дерев'яних вікон є обклеювання віконних рам прозорим або малярським скотчем. Цей спосіб надійний і ефективний, але має суттєві недоліки – це проблеми при знятті скотча, так як на віконній рамі залишається клей від скотча, до того ж, таке утеплення недовговічне. Цього можна уникнути, уклавши під скотч поролон або купивши замість скотчу спеціальну стрічку для утеплення вікон, яка при знятті не залишає слідів.

Можна придбати і обклеїти рами самоклеючим утеплювачем з поролону і таким способом значно спростити утеплення вікон своїми руками.

Ще кілька ефективних і простих способів утеплення вікон

Як утеплити дерев'яні вікна своїми руками

Утеплювати вікна на зиму можна, використовуючи самостійно приготовану замазку. Щоб приготувати замазку для утеплення вікон, треба змішати будівельний гіпс і крейду в пропорціях 2 до 1, а потім промазати всі виявлені щілини між коробкою і віконною рамою.

Сучасним і досить ефективним способом є утеплення вікон за допомогою трубчастих утеплювачів, які мають самоклеющуюся смугу. Якщо ви хочете утеплити вікна своїми руками на тривалий період часу і вмієте поводитися зі столярним інструментом, проробіть пази у віконних рамах і укладіть в ці пази ущільнювач. Це допоможе підняти температуру в приміщенні як мінімум на 2-3 градуси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Утеплення вікон на зиму фото

Також пам'ятайте про те, що якщо ваші вікна порядком зносилися, то спочатку слід провести ремонт старих дерев'яних вікон, їх фарбування, а вже потім приступати до утеплення.

Як утеплити пластикові вікна

Всі вищевказані способи в основному призначені для вікон, що мають дерев'яні рами. Але слід знати, що більшість моделей пластикових вікон також потребують утеплення. Для цього існує декілька способів, про які ви зараз дізнаєтесь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Як утеплити пластикові вікна

Способи утеплення пластикових вікон:

  1.        Дрібні щілини можна закрити силіконовим герметиком або парафіном. Якщо ваш вибір зупинився на парафіні, його попередньо слід розтопити, а потім набрати в одноразовий шприц без голки. Далі рідким парафіном слід заповнити всі наявні невеликі щілини. У щілини більшого розміру вимагається закласти білизняний мотузок, а потім залити парафіном, це підвищить ефективність утеплення.
  2.       Вам може знадобитися і утеплення відкосів пластикових вікон. Для цього необхідно укласти пінопластові відрізи в щілини або заповнити їх монтажною піною.
  3.       Утеплити пластикові вікна можна і за допомогою «шерстяних жалюзі». Для цього жалюзі просто обмотуються невеликими смужками вовняної тканини, і це є відмінним захистом від проникнення холодного повітря.
  4.       Можна придбати спеціальну систему для електрообігріву пластикових вікон в спеціалізованому магазині. Цю ж систему можна встановити ще під час монтажу пластикових вікон, позбавивши себе від подальших турбот, пов'язаних з утепленням вікон на зиму.

Практичний за все проводити утеплення вікон своїми руками, не чекаючи похолодання, тоді ви зможете зустріти наступаючі холоду у всеозброєнні. Теплої вам погоди в домі!

Джерело "Konsultaciya.com.ua"