У Баранівці запрацювала перша котельня на деревних пелетах

18.02.2015 1913 0
У Баранівці запрацювала перша котельня на деревних  пелетах

У місті Баранівка(Житомирської області) ввели у експлуатацію першу котельню, яка працює на деревних пелетах.

Реалізація ініційованого мерією проекту з реконструкції нежитлового приміщення по вул. Тищика у пелетну котельню почалася у грудні 2014 року. А вже у першій декаді лютого відбувся запуск нового об’єкта. Нині Баранівську міську раду та міський будинок культури ім. А.Пашкевича, які раніше користувалися послугами газової котельні, забезпечує теплом твердопаливний котел. Договір про постачання пелет, які виготовляються з відходів деревообробки без будь-яких домішок, мерія уклала з ТОВ "Будівельно-виробнича компанія "Баранівський ДОК". Наразі містом закуплено 3,6 тонн гранульованого палива.

Щорічно Баранівська адмінбудівля міськради та будинок культури, загальна опалювальна площа яких становить більше 2000 кв.м, в середньому споживали 14-14,5 тис. кубометрів природного газу. Враховуючи нинішню вартість блакитного палива для бюджетних установ - 7,70 гривень за 1м3, цьогорічне теплопостачання згаданих об'єктів обійшлося б Баранівці у "кругленьку суму". Як результат, два газові котли потужністю 100кВт перевели у статус резервних, щоб місто в разі необхідності змогло повернутися до газового опалення, та знайшли їм економічно вигідну альтернативу.


В умовах гострого дефіциту газу та вугілля перехід на опалення деревними пелетами не тільки гарантує стабільне теплозабезпечення, а й - суттеве зменшення витрат на опалення. Так, використання твердого палива дозволить Баранівці щорічно економити на теплопостачанні близько 30 тис. гривень бюджетних коштів. При цьому місто зменшить щорічні викиди в атмосферу СО2 на 27,3 тонн.

Джерело "Ecotown"