Чим краще утеплити стіни зсередини

18.02.2015 6820 0
Чим краще утеплити стіни зсередини

У вашому будинку або квартирі сиро і холодно в осінньо -зимовий період, навіть не дивлячись на хороше опалення? У такому випадку причина, по якій тепло не затримується в приміщення, одна - неутеплені стіни.

Виходом з цієї ситуації може стати внутрішня теплоізоляція. Але чим краще утеплити будинок зсередини, і як грамотно це зробити? Давайте розбиратися.

Важливо! При неправильної внутрішньої теплоізоляції виграш по збереженому теплу занадто малий або зовсім сходить нанівець. І все ж, найефективнішим способом уникнути втрат тепла і створити комфортний клімат в будинку залишається зовнішнє утеплення стін.

 

Причини, за якими можна утеплити будинок зсередини
Незважаючи на вищесказане, бувають такі випадки, коли зовнішнє утеплення стін неможливо. Тоді можна ризикнути і здійснити внутрішню теплоізоляцію стін.

 

Коли це буде вірним рішенням?
• Якщо влада заборонила змінювати фасад будинку (наприклад, з причини культурної цінності будови, або коли його лицьова сторона виходить на центральні вулиці).
• За стіною мається деформаційний шов між будівлями.
• За стіною розташоване неопалюване приміщення, яке неможливо утеплити (наприклад, шахта ліфта).

 

• Якщо таке утеплення передбачено в проекті будівництва. Найпростіший приклад - дерев'яні будинки. У цьому випадку, при недостатньої захищеності стін, можна підсилити їх внутрішнім теплоізоляційним шаром з такого ж матеріалу, який був використаний для зведення будівлі, тобто деревом.

 

Інші причини ізолювати стіни з внутрішньої сторони просто не можуть бути аргументовані. І, звичайно ж, краще вибрати зовнішній варіант, навіть якщо доведеться повністю змінити дизайн екстер'єру будинку.
У вас є вагома причина, і ви вирішили провести внутрішню теплоізоляцію? Тоді підійдіть до цього процесу дуже відповідально і уважно: починаючи з питання - чим краще утеплити стіни будинку всередині, і закінчуючи грамотним монтажем.

 

вибір утеплювача
Головна проблема даного способу теплоізоляції криється в тому, що в більшості випадків стіна не стає тепліше, а іноді навіть починає більше промерзати. До чого це призводить?
Точка роси (так називають те місце, де волога з теплого повітря кімнати починає конденсуватися) переноситься ближче до внутрішнього краю стіни або ж на її поверхню. А, як відомо, разом з конденсатом з'являються вогкість і цвіль, що загрожує погіршенням теплоізоляційних властивостей утеплювача, великими втратами тепла, високою вологістю і поступовим руйнуванням стін.

 

Щоб уникнути цих неприємних моментів, потрібно вибрати кращий утеплювач для стін зсередини.
Якими якостями він повинен володіти?
• мінімально низькою пропускаемостью пара;
• низьким влагопоглощенієм;
• відсутністю стиків і швів після монтажу, через які конденсат міг би вибратися всередину будинку, а повітря в простір між утеплювачем і стіною.

 

Які теплоїзолятори абсолютно не підходять під ці критерії і їх потрібно відразу ж виключити? Це такі утеплювачі, як мінеральна вата, рідка кераміка, тепла штукатурка, гіпсокартонні листи і тому подібні. Тобто все, що є волокнистими, паропроникними і влагопоглинаючими матеріалами. Зате утеплення лоджії ними - чудове рішення.
Екструдований пінополістирол теж вельми сумнівний вибір, так як з ним важко домогтися щільною і надійної стикування зі стіною без додаткових розчинів. Крім того, стики між пінополістирольними плитами негативно позначаться на герметичності.

 

Мабуть, єдине вірне засіб, який ідеально вирішить нашу проблему - це зведення другої стіни в приміщенні. У такому випадку вона або щільно зістиковується з базовою стіною, або розташовується трохи далі від неї, а між ними залишається повітряний зазор для шару утеплювача. Правда, подібне рішення значно зменшує корисну площу будинку - від 3 до 7 м ³, тому підходить далеко не всім. Так що давайте все-таки розглянемо матеріали, які можуть підійти для внутрішньої теплоізоляції.
вспінений пінополіуретан

 

Потрібно зауважити, даний вид утеплювача забезпечує відмінний вологостійкий бар'єр і теплоізоляцію. Однак складність його використання полягає в способі його нанесення.
У первинному вигляді пінополіуретан є спіненою рідина, яка швидко твердне після її нанесення будь-куди. Але для того щоб пінополіуретан утворив досить товсту і рівну поверхню, доведеться підготувати під нього опалубку, а потім частинами заповнювати її цим теплоізолятором.
Увага! Металеві та дерев'яні каркаси, як при зовнішньому утепленні стін, тут використовувати не вийде. В іншому випадку дерев'яні бруски або металеві профілі стануть «містками» вогкості і холоду.

 

Після того як вся поверхня стіни ізольована пінополіуретаном, необхідно подбати про паронепроникності і гідроізоляції. Для цього підійде поліетиленова плівка. Вона буде закріплена до сусідніх стін, стелі і підлоги за допомогою рейок і герметика.
Тепер що стосується декоративного оздоблення теплоізоляційного шару. Так як пінополіуретан не відрізняється високою щільністю і міцністю, обробку штукатуркою і завершальну облицювання він попросту не витримає. Тому необхідно звести стіну з листів гіпсокартону, яка триматиметься на каркасі, знову ж таки, з кріпленнями лише на сусідніх стінах, підлозі та стелі.

 

У даному варіанті утеплення точка роси буде перебувати або на стику пінополіуретану і основної стіни, або в товщі самого ізолятора. А враховуючи те, що пінополіуретан не пропускає в себе повітря і пар, конденсат не з `явиться на стінах вашого будинку або квартири.
Подвійна стіна + елементи системи «тепла підлога»

 

В якості другого варіанту може виступити подвійна стіна в поєднанні з елементами теплового статі. На поверхню внутрішньої стіни монтуються інфрачервоні смуги, що працюють від електрики. Включати такий обігрів раціональніше всього лише в сильні морози, з метою прогріти внутрішню сторону стіни і змістити точку роси подалі від неї. А щоб можна було здійснити красиву обробку, збирається другий стінка з гіпсокартону або половинчастого цегли.
Звичайно, цей спосіб ефективно захистить від вогкості, холоду і руйнування стін, проте доведеться змиритися з величезними грошовими витратами на електроенергію. Адже за фактом буде прогріватися не кімнатна повітря, а вулиця. А ціна на електрику сьогодні не найприємніша.

Якщо все ж вибір впав на пінополістирол, який, як уже говорилося вище, відповідає не всім необхідним характеристикам для утеплення стін зсередини, то приділіть максимум уваги його монтажу.

 

Ось інструкція, яка застереже вас від неправильних дій:
• Як правило, утеплювач пінополістирол являє собою гладкі плити розміром 100х50 або 100х100 мм, тому в будь-якому випадку після монтажу залишаться стики. Позбутися від них повністю не вийде, так що, як рішення це проблеми - постарайтеся максимально щільно підганяти між собою плити, а на їх торці наносите шар герметика.
• Зазвичай пінополістирол закріплюється до чого-небудь за допомогою розчину, нанесеного у вигляді смуг або точок. При внутрішньому утепленні цей спосіб кріплення відразу ж відпадає.

 

Чому? У вільному від розчину просторі будуть утворюватися повітряні камери, накопичують в собі конденсат. А той у свою чергу, рано чи пізно, знайде лазівки для виходу всередину приміщення, що призведе до появи грибка. Так що єдиний вихід - нанесення клеїть розчину рівномірно по всій поверхні пенополістиролових плит.
• Безпосередньо перед нанесенням розчину на утеплювач, скористайтеся голчастим валиком для перфорації поверхні матеріалу. Якщо призвести такі маніпуляції, клеїть склад буде краще утримувати пінополістирол.

 

• Щоб зчеплення утеплювача зі стіною вийшло дійсно надійним і якісним, потрібно попередньо вирівняти стіни. Звична цементно -піщана суміш тут не підійде. Краще використовувати ті суміші, які в результаті утворюють вологозахисний шар.
• Також неприпустимий звичний усім анкерний спосіб кріплення плит, так як в місцях їх установки виходять не утеплені переходи на весь шар пінополістиролу.

 

Правильна технологія утеплення
Отже, ми розглянули самі раціональні рішення, ну, а чим краще утеплити стіну всередині квартири - вибирати, звичайно ж, тільки вам. Далі переходимо до самого процесу теплоізоляції.
Увага! Ні в якому разі не економте на матеріалах і не пропускайте етапи технологічного процесу. Будь-які спроби зменшити витрати на утеплення можуть згодом перерости в набагато більші проблеми.

 

Почнемо, мабуть, з моментів, які в обов'язковому порядку потрібно виконати перед здійсненням внутрішньої ізоляції:
• Утеплювати стіни потрібно в теплу пору року в той період, коли немає підвищеної вологості вуличного повітря і опадів.
• У першу чергу, гарненько просушіть ізольовану поверхню. Щоб прискорити цей процес і осушити стіни по всій глибині скористайтеся обігрівачами або тепловою гарматою.
• Після сушіння приведіть стіни в повний порядок. Всі покриття (шпалери, фарба, штукатурка, облицювання) ретельно видаляються аж до підстави (тобто до бетонної плити або цегли).

 

Озброївшись віником і пилососом, очистіть поверхню від пилу і бруду. Особливу увагу приділіть тим місцям, де було дуже сиро або утворився грибок.
• Наступний етап - обробка внутрішніх стін антисептичними засобами і нанесення грунтовки. Після кожної з цих операцій дайте поверхні добре просохнути.
До речі, грунтовка повинна бути з глибоким проникненням (в магазині вам обов'язково підкажуть). А от у випадку з пінополістиролом необхідно ще вирівняти і обштукатурити стіни. Для цього, як правило, використовуються гідрофобізаторние суміші, призначені для обробки приміщень з підвищеною вологістю.

 

Далі чекаємо, коли шар штукатурки висохне природним шляхом (2-3 дні) для придбання хорошої міцності. І так, прискорювати даний процес за допомогою обігрівачів не варто. Потім поверх штукатурки також наноситься шар грунтовки.
До відома! Вирівнюючі маніпуляції не стосуються бетонних стін, які самі по собі рівні. Тут можна лише додатково закласти всі стики гідроізоляційним розчином, мастикою або герметиком.

 

Після всіх приготувань можна переходити до кріплення теплоізоляційного матеріалу на стіни. У кожному випадку технології заливки або кріплення утеплювача - свої, і вони були описані раніше.

Утеплювач змонтований, залишилося перечекати період висихання, і можна сміливо приступати до зведення друге стіни з гіпсокартону або половинчастого цегли. У випадку з гіпсокартонними листами доведеться своїми руками збирати каркас і закріплювати його до сусідніх стін, стелі та підлоги. Не забудьте, що при цьому між утеплювачем і другий стіною повинен залишатися зазор в 3-5 см.

 

Якщо як утеплювач був обраний пінополістирол, то можна не зводити другий стіну, а обмежитися армуванням плит спеціальною сіткою і обштукатурюванням. Результат і довговічність такої декоративного облицювання буде цілком залежати від якості монтажу самого утеплювача. Не забувайте, що пінополістиролові плити кріпляться до стіни на рівномірний шар розчину, що клеїть, а стики між ними ретельно закладаються герметиком.

 

висновок
У рамках нашої статті ми постаралися максимально докладно розібратися в питаннях - чим краще утеплити будинок всередині і як правильно це зробити.
Наостанок хотілося б підвести підсумок і ще раз назвати всі вимоги, пропоновані до процесу внутрішньої теплоізоляції:
• стіни максимально сухі;
• обов'язково шари гідро-і пароізолляціі, які будуть відділяти стіну від повітря всередині приміщення;
• утеплювальний матеріал повинен мати мінімальний паропроходімостью і максимальної вологостійкістю;
• шар утеплювача потрібно монтувати так, щоб не залишалося зазорів, щілин і стиків.

 

Тільки не порушуючи висунутих вимог і не пропускаючи етапів роботи, ви зможете зробити справді якісну, надійну і довговічну теплоізоляцію, завдяки якій у вашій оселі завжди буде комфортна температура! А в представленому відео в цій статті ви знайдете додаткову інформацію з даної теми.

Джерело "Stroytechnology.net"