В США інвестують значні кошти на на програму «чисте вугілля»

19.02.2015 587 0
В США інвестують значні кошти на на програму «чисте вугілля»

Американський Департамент Енергії (DoE) призначив гранти на розвиток чотирьох різних технологій, які передбачають газифікацію вугілля. Газифікація є одним з методів обмеження емісії СО2 і забруднень при виробництві енергії з вугілля.

Співпраця державного департаменту організована з промисловими підприємствами для вироблення високопродуктивних і низькоемісійних способів отримання синтетичного газу та енергії. Готуються інноваційні рішення, які дадуть пришвидшення промислового росту при одночасному максимальному рівні охорони довкілля.
 
Газифікація вугілля можлива у випадку реакції вугілля з водяною парою при відповідних умовах – утворюється синтетичний газ. Іншими словами – суміш водню і монооксиду вуглецю. Такий газ може бути джерелом енергії за допомогою спалювання або при використанні іншим способом. На думку DoE, інтегровані інсталяції газифікації і утилізації СО2 можуть зменшити емісію цього газу навіть на 90%. Розвиток такої технології повинен знизити ціну синтетичного газу і розширити його застосування, напр., виробництво рідкого палива.
 
Фірма Aerojet Rocketdyne розробляє демонстраційний проект, який буде комерційним, призначеним для газифікації з очищенням синтетичного газу. Покращення параметрів процесу, між іншим, через вироблення нових каталізаторів, повинно знизити ціну газу з високим вмістом водню.
 
Інший грант отримав концерн Alstom, який також працює над технологією отримання синтетичного газу з високим вмістом водню. Для цього використовує вапно. 
 
Ще одну технологію утилізації СО2 і виробництва газу – використання мембрани – тестує фірма Praxair.
 
Грант отримала група вчених і фірм, які мають намір спроектувати і побудувати спеціальний реактор, в якому будуть покращуватися якості синтетичного газу. Потрібно гарантувати певну продуктивність, при якій можна відділяти СО2 і отримувати водень.
 
З 2009 року США впровадили амбітний план обмеження парникових газів за допомогою всіх можливих способів – від енергоефективності, через ВДЕ і атом, до обмеження емісії СО2 при спалюванні вугілля. Завдяки заміні вугілля дешевим газом в США зниження емісії вище ніж в ЄС.
 
Десятилітня програма «чисте вугілля» коштує платникам податків 2 мільярди доларів. DoE допомагає співфінансувати утилізацію СО2 шляхом запомповування в нафтові родовища, щоб отримати додаткові кількості нафти. На деяких «вимираючих» свердловинах це допомогло радикально змінити картину видобутку. При допомозі DoE реалізується проект Petra Nova – найбільша в світі інсталяція утилізації СО2 на найбільшій в США вугільній електростанції. Недавно при допомозі федерального фонду розпочато проект SkyMine – інсталяція перетворення двоокису вуглецю в кристалічний варіант на цементному заводі.
 
Джерело "Ecotown"