Чим краще опалювати будинок?

20.02.2015 5576 0
Чим краще опалювати будинок?

В даний час існує величезна безліч різних систем, технологій та обладнання, за допомогою яких можна опалювати дерев'яний або цегляний заміський будинок. Велика кількість сучасних методів теплопостачання і технологій поки не вплинуло на лідируючі позиції водяної системи опалення, яка є найбільш ефективною і надійною схемою теплопостачання.

Водночас пічне опалення дровами в багатьох випадках є найоптимальнішим варіантом, який вирізняється простотою, доступністю і повною автономністю.
А може краще віддати перевагу електричному опаленню?
Чим краще опалювати (яким видом палива, з використанням якого устаткування) заміський будинок?

Вибір джерела тепла - вельми відповідальний захід, що вимагає ретельного аналізу всіх нюансів.

Пічне опалення за допомогою дров
Пічне опалення дровами - прекрасна можливість обігріти приватний будинок, розташований далеко від газопровідних магістралей. Даний варіант ідеальний ще й з точки зору дешевизни і доступності палива, екологічності, простоти експлуатації та обслуговування.

Принцип роботи дров'яної опалювальної печі досить простий і зрозумілий. Дрова спалюються в топці печі, нагріваючи пічне обладнання. Нагріта піч віддає тепло в оточуючих повітря, виробляючи обігрів приміщень.

Переваги
Деяка примітивність конструкції жодною мірою не відбивається на переліку незаперечних переваг даної схеми:
1. Швидкий прогрів печі.
2. Відсутність необхідності в придбанні і монтажі додаткового обладнання (циркуляційні насоси, трубопроводи, радіатори, розширювальні баки, запірна і регулююча арматура і т.д.).
3. Надійність і довговічність конструкції.
4. Доступність і дешевизна дров.

Конструкційні особливості сучасних печей дозволяють не тільки виробляти багато тепла і працювати досить довгий час від одного завантаження палива, але й додатково вбудовувати котел в існуючу систему теплопостачання.
У даному випадку перевага найчастіше віддають котлам піролізного типу, в яких теплова енергія генерується завдяки процесу горіння піролізних газів.
Дерев'яний або цегляний приватний будинок, в якому встановлений піролізний котел спільно з піччю, може чудово обходитися без електричної енергії.

Недоліки
Дана опалювальна система, як і будь-яка інша, крім достоїнств має і свої недоліки:
1. Великі габаритні розміри і вага пічної установки.
2. Необхідність влаштування критого приміщення для зберігання дров поруч з будинком.
3. Продукти згоряння можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю при неправильній експлуатації.
4. Нерівномірність прогріву приміщень.

Наявні недоліки хоч і дещо затьмарюють явні переваги пічного опалення, але не є серйозною перешкодою перед прийняттям рішення про влаштування даної системи.
Пічна установка здатна не тільки обігріти заміський будинок, але надає можливість для приготування їжі, несе в собі неповторний антураж і закінченість стилю.

Опалення вугіллям
Непоганою альтернативою пічному опаленню може служити установка працює на кам'яному вугіллі опалювального котла. Справа в тому, що в деяких куточках нашої країни дрова придбати набагато складніше, ніж вугілля.

Кам'яне вугілля, що використовується як паливо, істотно скорочує кількість утворюються в результаті згоряння шкідливих речовин і елементів.

Заміський будинок (дерев'яний або цегляний), в якому встановлений працюючий на кам'яному вугіллі котел, здатний краще (у порівнянні з пічним опаленням) підтримувати необхідну температуру завдяки наявності спеціальних датчиків температури на обладнанні.

Процес згоряння вугілля здійснюється в топці.
Основними елементами котла, який може бути виготовлений з чавуну або сталі, є топка, теплообмінник і колосникові грати.
Чим краще (чавунним або сталевим котлом) опалювати будинок?
Однозначної відповіді на це запитання не існує, так як чавун є більш довговічним матеріалом, а сталь - дешевшим.
І сталевий, і чавунний котел володіють солідним запасом міцності, а пошкодити їх окремі конструкційні елементи або повністю вивести з ладу досить складно.

Переваги
До основних переваг даного варіанту теплопостачання можна віднести наступні:
1. Довговічність.
2. Міцність.
3. Можливість регулювання температури усередині приміщень.
4. Висока тепловіддача.
5. Можливість експлуатації без наявності електричної енергії.

Недоліки
До явних недоліків відноситься необхідність передчасної закупівлі вугілля на весь опалювальний період та облаштування спеціального приміщення для його зберігання.
Електричне опалення
Якщо заміський будинок підключений до електричної мережі, то для його обігріву можна використовувати електроенергію. Обігрівати будинок, звичайно ж, буде гаряча вода, а не електрика.

Електрикою буде проводитися нагрів води (теплоносія) до необхідної температури. Котли можуть бути настінними або підлоговими.
Останні відрізняються великими габаритними розмірами і солідною вагою, тому встановлюються виключно на горизонтальні поверхні.
Дизайн та Проектування Архітектурний + дизайн проект та авторський супровід = знижка до 18%! Адреса та телефон archytonic.com.ua
Дана схема найчастіше включає в свій склад спеціальні електричні котли, які можуть мати один (для потреб опалення) або декілька (для потреб опалення та гарячого водопостачання) незалежних контурів.

Досить часто можна зустріти випадки паралельної встановлення двох котлів, один з яких експлуатується в опалювальний період для обігріву будинку, а другий призначається для вироблення гарячої води, використовуваної на побутові потреби.
Принцип роботи даної схеми не відрізняється складністю. Поступив в котел теплоносій (вода або антифриз) при нагріванні розширюється, створюючи необхідний для руху по трубопроводах і радіаторів натиск.

Розігріті батареї обігрівають будинок, а охолоджений теплоносій завдяки замкнутому циклу і сталої циркуляції повертається до теплоджерелом для нагріву.
В окремих випадках встановлюють бойлер з примусовою циркуляцією. Даний варіант передбачає монтаж додаткового обладнання (розширювальний бак і додатковий циркуляційний насос).
За відсутності водяної системи опалення та наявності електрики можна передбачити використання інших варіантів обігріву, що включають в себе масляні або інфрачервоні обігрівачі.

Масляні обігрівачі характеризуються безпекою та невеликою витратою електричної енергії.
Інфрачервоні обігрівачі зігрівають не весь будинок цілком, а його локальні ділянки. Даний варіант, що дозволяє істотно заощадити електричну енергію, чудово підійде для обігріву дачних будиночків.

Інфрачервоні випромінювачі, що викликали всього кілька років тому певну недовіру у більшості домовласників, в даний час набули більшої популярності.
Справа в тому, що інфрачервоні промені не тільки безпечні для здоров'я людини, але і надають певну допомогу в боротьбі з простудними захворюваннями.
Чим краще (електричним котлом, масляним обігрівачем або інфрачервоним випромінювачем) опалювати приватний будинок?
Кожен з перерахованих варіантів має свої переваги й недоліками, оптимальне співвідношення яких необхідно розглядати в розрізі індивідуальних особливостей будинку, характеру проживання, переваг і фінансових можливостей його власника.

Деякі заходи обережності
Будь-який метод обігріву передбачає дотримання певних норм і вимог безпеки, що дозволяють уникнути виникнення різного роду негативних позаштатних ситуацій, здатних привести до перебоїв у теплопостачанні та завдати певної шкоди здоров'ю.

Якщо ваш приватний будинок обігрівається за допомогою електричних обігрівачів, то необхідно дотримуватися таких заходів безпеки:
1. Не слід сушити мокрий одяг на поверхнях обігрівача.
2. Необхідно стежити за тим, щоб електричний провід не контактував з легкозаймистими предметами.
3. Рекомендується застосовувати короткі подовжувачі.
4. Не слід залишати обігрівач включеним на всю ніч або під час тривалої відсутності.

Якщо ви віддаєте перевагу опалювати заміський будинок твердими видами палива (кам'яним вугіллям або дровами), то слід дотримуватися наступних правил:
1. Не слід залишати горючі речовини в безпосередній близькості від працюючого котла або печі.
2. Біля топкових дверцят необхідно прикріпити залізну пластинку на підлогу.
3. Для відводу шкідливих продуктів згоряння в приміщенні повинна бути передбачена вентиляція.
Дотримання цих простих вимог суттєво знижує ризик виникнення порушень в теплопостачанні та заподіяння шкоди здоров'ю.

Як заощадити на опаленні?
Чим краще опалювати дерев'яний або цегляний будинок? Саме таке питання ми поставили в самому почали даної статті.
Як ви вже встигли переконатися, кожний з розглянутих вище найбільш популярних варіантів влаштування системи опалення та гарячого водопостачання володіє своїми характерними перевагами і недоліками, визначальними область його застосування.

 

При влаштуванні тієї чи іншої схеми теплопостачання кожен прагне зменшити експлуатаційні витрати, пов'язані з постачанням будинку тепловою енергією.
Чи можна заощадити на опаленні? Так! Більше того, існують різні варіанти подібної економії. Коротко зупинимося на основних з них.

По-перше, прилад обліку та витрати газу дозволяє істотно заощадити завдяки диференційованому підходу до оплати за спожитий природний газ (для систем газового опалення).
По-друге, просте утеплення стін, віконних і дверних прорізів дозволяє значно (до 50 %) скоротити теплові втрати.
По-третє, до 5 % тепла здатна зберегти звичайна фольга, встановлена за радіаторами відображає поверхнею до приміщення.
Тепло має бути не тільки комфортним і безпечним, але і економічним!

Джерело "Stroytechnology.net"