Як зменшити тепловтрати багатоквартирному будинку

20.02.2015 1709 0
Як зменшити тепловтрати  багатоквартирному будинку

Практично, в кожному багатоповерховому будинку використовується система трубопроводів для теплопостачання від котельні. Традиційним місцем введення тепла в будинок є підвальне приміщення де і знаходяться труби, багато кранів та засувок. Більшість власників не звертає увагу на стан утеплення цих труб та арматури, а варто. Адже саме сюди надходить вода із найвищою температурою з котельні, а вже потім розходиться по квартирах. Тепловий лічильник стоїть на вході цих труб і рахує загальне тепло, яке прийшло з котельні. Якщо труби будуть «віддавати» багато тепла підвальному приміщенню, то в квартири прийде менше тепла. Мешканцям стане холодніше, а платити треба за загальну кількість тепла по лічильнику, враховуючи і те тепло, яке «втекло» в підвалі.

Проста і швидкоокупна модернізація може бути застосована в цьому випадку. Варто використати мішки-термоізолятори, які компактно закривають всю конструкцію засувок, зберігаючи тепло всередині системи. Ця термоізоляція (скловолокно, покрите силіконом) витримує температуру 250 градусів і може використовуватись навіть для парових котлів.

Щоб зрозуміти користь від цієї термоізоляції можна ознайомитися з прикладом застосування. На підприємстві, яке має систему подачі пари, 50 кранів та засувок були неізольовані. Режим роботи –21 день по 24 години щомісяця. Без термоізоляції були втрати 75 МДж тепла на місяць. А після виконання модернізації (утеплення кранів та засувок) втрати зменшилися вдвічі, до 37 МДж тепла на місяць. Інвестиції повернулися за 5 місяців.
 
Інший варіант економії тепла – скидна гаряча вода після душової або ванни. Є пристрої, які повертають частину скидного тепла гарячої використаної води.  Можна інсталювати пристрої для душової кабіни, вмивальника, пральної машини. Можна застосувати пристрій у якості джерела тепла для теплової помпи. Це дуже добрий варіант для готелів, санаторіїв, пралень.
 
Якщо неможливо встановити і використовувати рекуперацію стічної води, обійшовшись одним великим пристроєм, то можна встановити малий рекуператор для душової кабіни.
 
Ще одним способом можна збільшити віддачу тепла – рекуператор для димових газів. Може застосовуватись для вугільних, газових і дров’яних котлів. Завдяки рекуператору можна підвищити продуктивність котла на 25%.
 
Джерело "Ecotown"