Кілька способів економії води

27.02.2015 9220 0
Кілька способів економії води

Економія води - справа важлива і корисна. Причому благотворно вона позначиться не тільки на сімейному бюджеті, а й на стані екології. Прийшла пора задуматися про ту відповідальність, яку кожна людина несе по відношенню до природи. І не так важливо, що багатьох з нас задуматися про цю саму відповідальності спонукає не почуття обов'язку, а бажання заощадити гроші. Важливий результат.

Про те, що до води потрібно ставитися дбайливо знають всі, але не всі розуміють, як саме її краще берегти. Пропонуємо кілька порад, які допоможуть досить ефективно заощаджувати не тільки воду, але й гроші.

Поради

1. Встановіть лічильники гарячого і холодного водопостачання.

Якщо в будинку немає ні загальнобудинкового, ні індивідуальних лічильників, при розрахунку води для мешканців діє зрівняльний принцип: всі мешканці платять однаково згідно з діючими тарифами. Норми водоспоживання складають в середньому 350 літрів на добу по Росії. При цьому середньостатистичний росіянин на день витрачає близько 150 літрів води. Орієнтовна економія для сім'ї з трьох осіб складе до 8000 рублів на рік.

2. Полагодьте або замініть несправну сантехніку.

Протікає унітаз-це майже 72000 літрів на рік марно витраченої води. Втрати в грошовому обчисленні складуть близько 2000 рублів на рік.

3.Полагодбте або замініть всі, що протікають, крани.

Підтікає кран (до 200 літрів на добу і близько 6000 літрів на місяць) обійдеться майже в 2000 рублів на рік.

4. Завжди щільно закривайте кран.

З капає крана витікає 24 літри води на добу (720 літрів на місяць, що рівноцінно дванадцяти повноцінним циклам пральної машини).

5. Віддавайте перевагу душу,а не прийому ванни.

Приймаючи душ протягом 5 хвилин, ви витрачаєте максимум 100 літрів води. А для того, щоб наповнити ванну, необхідно води в два рази більше - 200 літрів. Зробивши правильний вибір, ви залишите в своєму гаманці близько 150 рублів на місяць або 1800 рублів на рік.

6. Застосовуйте економічні насадки-розпилювачі для душу.

Якщо ви за допомогою душа можете заповнити 5-літрову ємність за 25 секунд - значить, краще встановити насадку з меншими отворами, яка дозволить економити до 50% води. Ще один варіант економії - душова насадка з вбудованим аератором, який збагачує струмінь повітрям. Вона дозволяє обмежити витрата води в три рази без втрати обсягу та якості струменя. Так що п'ятихвилинний душ потребє не 100, а 30 літрів!

7. Купуйте економічну сантехніку-унітаз із двома режимами зливу.

Унітаз із двома режимами зливу (повним і економічним) економить приблизно 15 літрів води в день для сім'ї з 3 чоловік. Таким чином, за рік ви збережете 5400 літрів води.

8. При виборі змішувачів віддавайте перевагу ричаговими.

Ричагові змішувачі швидше змішують воду, ніж змішувачі з двома кранами, а значить, при підборі оптимальної температури менше води йде «даремно». Крім того, у нових важільних змішувачів сучасна і легка у використанні техніка економії води, або екоеффект, який гарантує необхідне споживання води.Нові важільні змішувачі економлять воду до 10 літрів води за хвилину.

9. При покупці побутової техніки звертайте увагу на моделі із зниженим енергоспоживанням.

Прилади з найменшим енергоспоживанням мають маркування А ++, потім слідують A +, A, В і далі за зменшенням - C, D, E, F, G. Слід розуміти, що чим більш економічний прилад, там дорожче він коштує.Якщо врахувати що ви купуєте його ні на один рік, то різниця в ціні обов'язково окупитися, за рахунок економії електроенергії.

10. Закривайте кран, коли чистите зуби.

Для того, щоб прополоскати рот, наберіть склянку води. Таким чином, Ви заощадите до 45 літрів води - саме стільки піде в каналізацію через відкритий кран за 3 хвилини.

11. При митті посуду не тримайте кран постійно відкритим.

Повністю відкритий кран означає витрата води 150 літрів за 10 хвилин.  Адже цілком можна очищати тарілки і мити їх миючим засобом при закритому крані, під проточною водою лише споліскувати! Таким чином, замість 10 хвилин кран буде відкритий тільки 3-4 хвилини. Економія близько 100 літрів! До речі: не перестарайтеся з миючим засобом; надмірне його вживання збільшує час ополіскування посуду і залишає ризик того, що його не вдасться змити цілком.

12.  не мийте овочі та фрукти під проточною водою.

Користуйтеся для миття продуктів мискою. Цей спосіб дозволяє ефективно очищати плоди від піску і бруду. Для наповнення однієї великої каструлі або миски вам знадобиться всього 3 літри води, в той час як при проточному митті фруктів з водопровідного крана щохвилини витікає 15 літрів води.

13. Не разморожуйте продукти під струменем води.

Крім не цільового витрачання води, це загрожує погіршенням властивостей продуктів. Найкраще заздалегідь перекласти продукти з морозилки в холодильник.

14. Не поспішайте вихлюпувати «використану» воду.

Не виливайте в раковину ту воду, яка залишиться в каструлі від миття овочів і фруктів. Вона відмінно підійде для поливу кімнатних рослин або галявини перед будинком.

15. Приймайте душ на одну-дві хвилини швидше.

Приймаючи душ швидше ніж зазвичай, за місяць Ви зможете заощадити до 500 літрів води. Можна поставити пісню на 2-3 хвилини і знати, що до її закінчення ви повинні закінчити водні процедури.  

16. Серветки і туалетний папір викидайте в урну, а не в унітаз. На змив буде йти набагато менше води!

Джерело "Тулжілхоз"