Як Харків встановлює рекорди з економії енергоресурсів

27.02.2015 3415 0
Як Харків встановлює рекорди з економії енергоресурсів

Запровадження енергоефективних технологій у системі теплопостачання дозволило Харкову скоротити споживання газу на 1 млрд куб. м та електроенергії – на 184 млн кВт, заощадивши майже 200 млн гривень.

Таких результатів обласному центру вдалось досягти в результаті заміни 214 км теплових мереж та встановлення 165 сучасних котлів протягом 2004-2013 роках в рамках програми модернізації системи теплопостачання міста. Як результат, нині місту для опалення необхідно близько 800 млн куб. м газу на рік. Однак на досягнутому у Харкові не зупиняються - у 2014 році на енергоефективні цілі спрямували 55 млн гривень.
 
У минулому році на вулицях Харкова було змонтовано 104 км зовнішнього освітлення та  встановлено 3,6 тис. світильників. Зекономлені в результаті енергоефективних заходів кошти - 2 млн гривень – місто спрямувало на модернізацію і реконструкцію систем зовнішнього освітлення. 
 
В рамках пілотного проекту із заміни низькоефективних освітлювальних приладів на вулицях і в житлових будинках, який стартував у обласному центрі три роки тому, споживання електроенергії зменшилось в 9 разів. Сьогодні освітленість міста сягає 93%, тоді як у 2006 року цей показник становив всього 50%. 
 
На додачу, Харків майже втричі скоротив споживання електроенергії в результаті модернізації насосного обладнання головної каналізаційної станції. Як результат, у грошовому еквіваленті водоканал економить майже 50 млн гривень. Цей енергоефективний проект було реалізовано за сприяння Світового банку, який вісім років тому видав обласному центру кредит у розмірі 5,5 млн доларів.  
 
Нині місто має намір провести реконструкцію теплових мереж, побудувати мулоспалювальний(стічні води) та сміттєпереробний заводи за виділені Світовим банком близько 250 млн доларів. До слова, комплекс по зброджуванню осаду та одержанню з нього біогазу, не тільки вирішить проблему стічних вод, а й даватиме електричну енергію – близько 4 мВт в годину, якої буде достатньо для окремих населених пунктів (на Безлюдівку потрібно 1,8 мВт на годину). 
 
Розрахована на шість років модернізація теплового господарства передбачає переобладнання великих котелень (для  виробництва ними електроенергії для власних потреб), впровадження автоматизованої системи управління подачі тепла, ліквідація всіх котелень, вбудованих у підвали житлових будинків, встановлення індивідуальних теплових пунктів та лічильників тепла, модернізація ТЕЦ-3 з установкою додаткового турбогенератора, прокладка нових трубопроводів. Згідно з попередніми розрахунками, реалізація цього енергоефективного проекту дозволить обласному центру щорічно економити близько 80 млн куб. м. газу. 
 
Джерело "Ecotown"