Як працює енергозбереження в Укрїні

13.11.2014 1774 0
Як працює енергозбереження в Укрїні

Минуло вже кілька тижнів після того, як в Україні розпочався опалювальний сезон. Відомо, що Кабмін закликав українців економити газ. Ми перевірили. І виявилося, що економлять.

Для того, щоб дізнатися, чи діє Урядова програма енергозбереження і які вона дає результати в окремо взятому Кобеляцькому районі, редакція «ЕХО» для початку вирішила зібрати статистичні дані. Тобто, скільки кубометрів дорогоцінного газу спалили земляки за жовтень 2014‑го року. І порівняти отримані цифри з аналогічними показниками року минулого. Адже саме в цьому місяці в Україні, зазвичай, розпочинається опалювальний сезон. Бюджетні організації, як відомо, починають грітися за командою, а обивателі вмикають опалювальні прилади на власний розсуд у залежності від того, настільки комфортно в оселях.

Статистичні дані редакції «ЕХО» люб’язно надав Петро Маник, керівник міжрайонного управління «Полтавгаз». Він повідомив, що за жовтень 2014‑го року побутові споживачі природного газу використали 3460 тисяч кубометрів блакитного палива. У 2013‑му за цей же період — 3756 тисяч. Тобто, обивателі наекономили на 300 тисяч кубометрів або менш, ніж на 10 відсотків. При цьому, згідно із даними, отриманими в районній метеостанції, цьогорічний жовтень, крім першої декади, був дещо прохолодніший за минулорічний. Отож, економія, хоча й не вражаюча, є. А ось бюджетні організації та установи різко скоротили використання газу. У 2013‑му році бюджетники спалили 209 тисяч кубів, у жовтні року поточного — лише 88. Економія склала 121 тисячу кубометрів. У грошовому еквіваленті це складає майже 815 тисяч гривень, адже вартість тисячі кубометрів газу для бюджетних організацій складає 6732 гривні 36 копійок. Цікаво, що споживання електроенергії як бюджетникам, так і побутовиками залишилось на минулорічному рівні.

Між тим, у 2014‑му році в Кобеляках можна спостерігати досить незвичну картину. Проходячи по вулицях містечка, у очі кидається, що у багатьох дворах і поряд із ними складені дрова. Ще рік тому в місті такого не було. Містяни почали масово запасатися твердим паливом після того, як ціна на газ різко зросла. Свою роль зіграла й інформація про припинення подачі палива з Росії.

Ось як розповів про причини переходу на опалення дровами один із жителів міста. Чоловік попросив, аби його прізвище не називали. Сергій С. каже: «Почнемо із того, що я люблю тепло. І тому починаю обігрівати житлову площу із кінця вересня. А в мене — два будинки. Їх площа 200 квадратів. І ціна на газ для мене з першого жовтня складе майже 1800 гривень за тисячу кубів. Я купив котел «Данко», зробив теплотрасу від одного будинку до іншого та запасся дровами. Усе це «задоволення» обійшлося у 15 тисяч гривень. Дорого. Але впевнений, що за дві зими затрати окупляться. Зараз у мене в домах «ташкент», а спалив я 200 кубів газу».

Та все ж більшість кобелячан, які заготовляли дрова, розповідають, що ще їх не використовували. А перейдуть на альтернативне газу паливо у період, коли температура стане мінусовою.

Джерело інформації http://exo.in.ua