У Тернополі прошов круглий стіл, присвячений питанням енергоефективності та енергозбереження

13.11.2014 1076 0
 У Тернополі прошов круглий стіл, присвячений питанням енергоефективності та енергозбереження

Круглий стіл, присвячений питанням енергоефективності та енергозбереження, відбувся 28 листопада у Тернопільському національному політехнічному університеті ім. І. Пулюя.

Студенти представили своє бачення вирішення проблем у цих сферах і запропонували альтернативні моделі, які допоможуть зекономити.

 Долучився до дискусії заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Леонід Бицюра. Він наголосив, що в структурі споживання енергетичних ресурсів в області домінуюче місце займає  природний газ, на другому місці – електрична енергія. Тому використання альтернативних джерел енергії, в першу чергу  «місцевих» видів палива (торф, деревина, солома, відходи рослинного походження сільського господарства і переробної промисловості) в області є одним з можливих рішень щодо підвищення рівня енергетичної безпеки.

«Тернопільщина майже на 50% може замінити споживання природного газу альтернативними джерелами енергії, — зазначив Леонід Олексійович. – Загалом, в області сформовано перелік об’єктів комунального господарства та соціальної інфраструктури області, які необхідно та доцільно перевести на індивідуальні енергозберігаючі системи опалення із застосуванням альтернативних видів палива. З початку року в бюджетній сфері області переведено на альтернативні види палива  30 котелень. Проводяться роботи з переводу на альтернативні види палива на 17 котельнях бюджетної сфери».

За словами заступника, здійснено комплекс технічних заходів, спрямованих на відновлення та приведення теплотехнічних характеристик у відповідність з сучасними вимогами, нормами і стандартами, зменшення втрат енергоресурсів та води, а також поліпшення умов перебування працівників, що дозволило знизити н 20% тепловитрат. В результаті проведеної роботи споживання природного газу установами та організаціями бюджетної сфери області скорочено на 20,9 %.

Леонід Бицюра висловив сподівання, що  завдяки проведенню таких заходів студентам, молодим науковцям та фахівцям вдасться знайти нові рішення, нові підходи, які дозволять впровадити у виробництво і соціальну сферу найбільш сучасні і ефективні засоби енергозбереження.

Джерело інформації http://ternopilinfo.com