Прості правила щоб зекономити тепло, воду та світло

13.11.2014 3501 0
Прості правила щоб зекономити тепло, воду та світло

Через значне підвищення тарифів на ком послуги питання економії води, тепла та електроенергії стає дедалі актуальнішим. Та навіть для тих, хто не звертає уваги на цифри у квитанціях за сплату «комуналки», деякі поради, як не витрачати зайві кіловати, кубометри води, будуть корисними. Адже, за даними досліджень, українці споживають вдвічі більше електроенергії, аніж норвежці та навіть жителі Болгарії, країни зі схожим кліматом.

Часто, виходячи з дому, ми не вимикаємо електроприлади із розетки, вважаючи, що вони «не беруть» електроенергію, або взагалі залишаємо увімкненим світло для домашнього улюбленця, тому що йому темно. А ще, маємо звичку не закривати кран, коли чистимо зуби. Та це тільки найпримітивніші деталі, на які ми не звертаємо уваги. 

Спеціалісти кажуть, суть правильної економії – це зменшення витрат без зниження якості споживаних благ. Тобто потрібно не економити, а правильно споживати. Усі поради мають практичний і доступний характер, аби їх дотримуватися,  не доведеться докладати надзусиль. Адже не так складно закривати кран, аби вода не текла зайве, або вимикати електроприлади з розетки (так можна зекономити до 8% електроенергії).

Економимо воду

1. Встановіть лічильники на воду (якщо його немає).

2. Слідкуйте за станом сантехнічного обладнання. Полагодьте змішувачі, які протікають. Через несправний кран за добу може «накапати» від 30 літрів води.

3. Замініть звичайний зливний бачок унітаза на сучасний, з кнопкою економічного зливу. Якщо немає такої можливості, можна наповнити водою дволітрову пляшку і помістити її в бачок. Обсяг води, що зливається, зменшиться на 20 літрів на день. Пляшку завжди можна буде дістати з бачка.

4. Мийте посуд як в Європі. Очищені від залишків їжі тарілки і столові прибори складіть до раковини. Злив заткніть пробкою, додайте миючий засіб і помийте посуд. Потім сполосніть в окремій посудині з чистою водою. Кількість споживаної води зменшиться в 3-5 разів. Ще один варіант – придбайте посудомийну машину, вона, до речі, використовує тільки холодну воду.

5. Замініть прийом ванни – душем, або приймайте ванну раз на тиждень, а душ – в інші дні. Економія води – у 5-7 разів.

6. Купіть економну душову насадку – з меншим розміром отворів.

7. Закривайте кран, поки чистите зуби. З повністю відкритого крана щохвилини витікають 15 літрів води. Так можна заощадити 900 літрів води щомісяця на кожну людину. Можна встановити на крани спеціальні насадки, які реагують на піднесення рук у зону зливу води, вони будуть подавати воду автоматично.

8. Купуйте пральну, посудомийну машину класу «А» або «АА» і намагайтеся завантажувати їх повністю. Так можна  економити не тільки воду, а й електроенергію.

Економимо тепло 

Встановити лічильник на теплопостачання для однієї квартири практично нереально. Адже доведеться чіпляти по одному на кожний стояк. У Чернівцях лічильники встановлюють тільки на увесь будинок.

Та якщо на будинку немає лічильника, аби не допускати значних втрат тепла, є кілька простих способів економії. Майстер з енергозбереження Валентин Прокопчук радить скористатися такими порадами.

 1. Утепліть під'їзд, добре було б, щоб були цілими вхідні двері і вікна між поверхами. Також поцікавтеся у ЖРЕПі, ОСББ чи ЖБК, чи не можна утеплити фасад будинку, адже зовнішнє утеплення економить тепло мінімум на 30%. Це також поліпшить звукоізоляцію і вирішить проблему цвілі і грибка на вологих стінах.

2. Встановіть двокамерні металопластикові вікна. Оптимальна відстань між шибками в склопакеті – 12 мм. Це дозволяє заощадити близько 50% тепла в приміщенні. Якщо немає такої можливості – утепліть восени вікна, балконні та вхідні двері. Приклейте на шибки спеціальну плівку, що перешкоджає проникненню холоду. Так ви істотно зменшите втрати тепла в оселі.

3. Пофарбуйте батареї в темний колір, тоді вони будуть випромінювати на 8% тепла більше, ніж білі. За радіаторами опалення встановіть тепловідбивні екрани. Можете зробити їх самостійно – лист фанери пофарбуйте сріблястою фарбою або обклейте фольгою.

4. Не тримайте кватирку постійно відчиненою. Провітрюйте приміщення інтенсивно, але недовго. (По 10-15 хвилин, кілька разів на день).

5. Закрийте всі щілини між підлогою, стінами та стелею. Дуже ефективний варіант, – «тепла підлога».

6. Утепліть кімнату.

По-перше, утепліть вікна, затуливши всі щілини, або поміняйте дерев'яні склопакети на більш якісні пластикові. Через вікна може втрачатися до 50% тепла. По-друге, повісьте на вікна теплі грубі нічні фіранки. По-третє, утепліть вхідні двері і лоджію, а так само підлогу в приміщенні.

Втіливши в життя декотрі поради, заощадити на комунальних платежах можна до 30%.

Економимо електроенергію

Аби зменшити витрати електроенергії, не обов’язково відмовлятись від сучасних побутових приладів, що працюють від мережі: мікрохвильовки, чайники, праски, телевізори, мультиварки і багато іншого.

Продавець-консультант магазину електротехніки Ігор Коновчук каже, що значно заощадити електроенергію допоможуть різні дистанційні та автоматичні вимикачі, реле, трансформатори і багато іншого.

10 перевірених методів економії електроенергії:

1. Користуючись будь-якою побутовою технікою, дотримуйтесь інструкції до неї. Наприклад, не ставте холодильник поряд з плитою або опалювальною системою, витрати електроенергії зростуть у кілька разів. Не ставте в холодильник гарячу їжу. Через наявність криги на стінках морозильної камери споживання електроенергії зростає на 15-20%.

2. Замініть стару проводку. Іноді підвищене споживання електрики виникає через застарілу електропроводку. Варто замінити її, не тільки заощадите, а й підвищите пожежну безпеку приміщення.

3. Виходячи з приміщення, гасіть світло.

4. Протирайте лампочки. Пил може "з'їдати" до 20% світла від лампи. Крім того, не варто забувати і про те, що потрібно витирати плафони.

5. Зробіть у будинку косметичний ремонт. Це допоможе заощадити на електриці. Можна лише поклеїти світлі шпалери і пофарбувати стелю у білий колір. Світлі стіни здатні повертати до вісімдесяти відсотків променів.

6. Використовуйте екрани, що відбивають тепло. Завдяки  таким екранам з фольги або пінофола, встановленими за обігрівачами, можна менше користуватися обігрівачами . Це допоможе підвищити температуру в кімнаті на 2-3 градуси.

7. Купуйте побутові прилади класу "А". Сучасна енергозберігаюча побутова техніка споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. Причому різниця іноді може становити до п'ятдесяти відсотків. Крім того, існують прилади класу «А» + і «А + +». Відповідно, їхні енергозберігаючі властивості ще вище.

8. Не залишайте електроприлади в режимі "очікування". Прилади, коли перебувають в режимі «очікування», поглинаючи при цьому електроенергію.

Джерело інформації Від і До.