Практичні поради як економити електрику

27.12.2014 2941 0
Практичні поради як економити електрику

Кілька способів, які дозволять скоротити ваші витрати наполовину

Сьогодні вже не треба переконувати людей економити електрику та інші ресурси. І справа, звичайно ж, не в тому, що всі стали відповідальніше ставитися до екології. Все простіше: електрика нині дорого. Тому чим менше ви витрачаєте, тим більше шансів, що після оплати комунальних послуг у вас залишиться хоч щось ...

Взагалі кажучи, в усьому світі, навіть там, де люди отримують цілком достатньо для того, щоб не економити на електриці, стежити за цим вважається просто хорошим тоном. Поведінкою, доброзичливою по відношенню до навколишнього середовища. Може бути, нарешті і у нас стане модно економити - нехай і трохи з інших мотивів, але тим не менш.

Ну а користь для екології йде безкоштовним бонусом. Уявіть, крім заощаджених особистих коштів (а економія може досягти 50 відсотків, при розумному підході), ви можете ще зберегти для нащадків ліси, річки або трохи корисних копалин.

Способи економії електроенергії діляться на очевидні й неочевидні. Про останні пізніше, спочатку давайте прикинемо, які очевидні способи економії ми не використовуємо просто тому, що забули або не замислюємося про них.

Поради від Капітана Очевидність:

 1. Утепліть будинок або квартиру. Щоб не повторюватися сто разів, нагадаємо, ця тема детально розглядалася в матеріалі інтернет-видання Новини України - From-UA «Безкоштовні поради: Як утеплити квартиру» . Який зв'язок утеплення з електрикою? Вам не доведеться включати взимку додаткові обігрівачі, а влітку - кондиціонери, щоб температура в приміщенні піднялася або опустилася до комфортного рівня.

Таким чином економиться до 20 відсотків витрат електроенергії.

 

 1. Поміняйте проводку. Стара або пошкоджена проводка може збільшувати витрати на 30 відсотків.Перевірте цілісність проводки, при необхідності її потрібно замінити. Звичайно, довбати стіни, щоб витягнути дроти і поміняти їх заради примарної економії мало хто захоче. Однак коли будете робити ремонт - згадайте про це. До речі, в деяких випадках дроти можна пустити поверху стін, прибравши їх у пластикові короба. Не естетично, зате дешево і надійно. Підійде для знімного житла, приміром, особливо, якщо у вас є дорога точна техніка, яка не терпить перепадів напруги.

 

 1. А ось наступний спосіб підходить всім: не залишайте включеними в розетку невикористовувані прилади або ті, які за звичкою ми залишаємо в «режимі очікування». «Фонові» витрати можуть досягати 10 відсотків і це дійсно гроші, викинуті на вітер. Музичний центр, телевізор, комп'ютер, залишена в розетці зарядка від мобільного - озирніться навколо себе, і ви відшукаєте ще багато приладів-«фонових» споживачів електрики. Ну і класика - ідучи з приміщення, вимикайте світло.

 

 1. Замініть традиційні лампи розжарювання на енергозберігаючі або світлодіодні.

Вони споживають в декілька разів менше електроенергії, а служать у декілька разів довше. Тому, незважаючи на свою високу ціну, в результаті виходять навіть вигідними. Світлодіодні лампи, крім того, не б'ються і практично не нагріваються.

 

 1. Включайте пральну і посудомийних машини в режимі енергозбереження. Він ще може називатися Еко-режим. Або просто при мінімальній температурі 30-40 градусів. Якщо у вас двофазний лічильник - включайте вночі. Прання запускайте тільки коли набереться на повний барабан - ганяти по колу одні джинси або сорочку неекономно і шкідливо для самої машини. При покупці нової пральної або посудомийної машини (так, втім, будь-якої техніки) звертайте увагу на клас енергоспоживання. Ваш вибір - клас А, А +, А ++ або А +++. Якщо використовуєте сушильну машину, пам'ятайте, що за зручність доведеться платити: споживання енергії у таких девайсів дуже велике. Сушити білизну на розкладний сушарці значно економніше.

Окремою темою йде витрата електрики на кухні - особливо якщо у вас електроплита. Давайте подивимося, які самі елементарні способи дозволяють майже наполовину скоротити витрати на електроенергію саме в кухні:

 

 1. Під час приготування їжі включайте конфорку на всю потужність до моменту закипання, а потім зменшуйте температуру.Час приготування не збільшиться, а витрата енергії зменшиться.

 

 1. Способи приготування теж можуть більш-менш економними. Дуже економним способом приготування каш, наприклад, є упарювання: крупі дають покипіти буквально пару хвилин, після чого залишають у герметично закритій тарі (наприклад, в термосі, але можна і просто обернути каструлю рушником і фольгою) для упарювання на годину-півтори. Овочі варити потрібно в мінімальній кількості води - щоб тільки-тільки покривала вміст. Взагалі, все, що готується у великій кількості довго киплячої води - неекономічно.

 

 1. Діаметр посуду повинен збігатися з діаметром конфорки - щоб не гріти повітря в приміщенні.Накриваючи посуд кришкою під час приготування, ви також можете заощадити в 2,5 рази більше енергії. Дно каструль і сковорідок має бути чистим, без нагару, і рівним - повністю прилягати до конфорці. Так можна економити до 60 відсотків електроенергії.

 

 1. Скороварка - річ дуже корисна для економії. Зменшує час приготування в чотири-п'ять разів завдяки герметичності і високому тиску пари.

 

 1. Тип плити і стан конфорок теж має значення. Конфорки, як і дно посуду повинні бути чистими і без нагару, рівними, повністю справними. Склокерамічні плити економічніше плит з металевими "млинцями". Індукційні ще економічніші і готувати на них швидше. Однак ціна цих приладів обернено пропорційна економічності. Купуючи нову плиту, задумайтеся про довготривалі перспективи.

 

 1. Численні кухонні девайси можуть як заощадити, так і збільшити витрату електроенергії. Багато чого залежить від вас. Наприклад, електрочайник. Дуже енергоємний прилад. Тим не менш, за рахунок того, що час закипання води мінімально, дозволяє заощадити. Правда, за умови, що ви наливаєте рівно стільки води, скільки необхідно і не ганяєте його по кілька разів, забуваючи заварити чай.Очищаючи чайник від накипу, ви теж економите енергію.

 

Те ж саме стосується інших приладів: використовуйте їх правильно, не залишайте працювати без нагляду або в «фоновому» режимі »і вони послужать засобом економії. Мікрохвильовка підігріє їжу з меншою витратою, ніж електроплита. Однак включати її для розморожування продуктів недоцільно: набагато економічніше (і корисніше) перекласти продукти з морозилки в холодильник заздалегідь і дозволити їм відтанути поступово.

А тепер кілька нетипових і неочевидних способів економії електрики:

 1. Рослини всередині і зовні будинку. Зовні, якщо ви живете на невисокому поверсі або у власному будинку, кучеряве по стінах рослини начебто дикого винограду, служать додатковою теплоізоляцією - влітку з ними прохолодніше, взимку тепліше. Тільки стежте, щоб вікна залишалися відкритими і не заростали. Дерева, що ростуть навколо будинку, влітку створюють тінь, а взимку не перешкоджають проникненню світла, зате захистять від вітру. Всередині квартири рослини допомагають знизити витрати електроенергії на очищення і зволоження повітря за допомогою спеціальних приладів.

 

 1. Регулярне прибирання. Зокрема - миття вікон, очищення від пилу ламп і плафонів дозволяє запобігти затримці світла і тепла.

 

 1. Зонування кімнат. За умови, що кожна зона має своє власне джерело освітлення. Перебуваючи в робочій зоні, наприклад, ви включаєте настільну лампу, а не верхнє світло. Таким чином витрати можна зменшити в п'ять-шість разів.

 

 1. Грамотний дизайн. Чорні стіни або стелі виглядають дуже екстравагантно. Однак освітлювати таке приміщення доведеться в два рази яскравіше. Світлі тони в обробці, навпаки, дозволяють економити на освітленні. Не блокуйте вікно шафою, горами «потрібних» речей на підвіконні і так далі. Чим більше світла з вулиці, тим менше ваші витрати.

 

 1. Режим сну. Буквально: лягайте спати раніше. Раніше в селах люди жили по світловому дню.Сьогодні для городян це, звичайно, нереально. Але все одно - щогодини сну до опівночі не тільки дасть вам додатковий заряд бадьорості й корисний для здоров'я, але і дозволяє заощадити на електриці - адже ввечері ми споживаємо велику частину всього добового обсягу електроенергії.

 

Навіть якщо вам здалося, що всі перераховані вище способи не допоможуть багато заощадити, спробуйте слідувати нашим радам хоча б місяць. Цілком можливо, ви будете приємно вражені тим, наскільки зменшилися ваші витрати за цією статтею.

Джерело from-ua.com