Київська дев‘ятиповерхівка використовує здобутки відновлюваної енергетики

05.02.2015 1258 0
Київська дев‘ятиповерхівка використовує здобутки відновлюваної енергетики

Дев‘ятиповерховий будинок у Святошинському районі м. Києва (вул. Булгакова, 17) використовує сонячну енергію для освітлення поки що одного експериментального під‘їзду, але в планах – освітлювати усі під‘їзди за допомогою сонячної енергії.

Перший досвід освітлення під‘їзду дев‘ятиповерхового будинку за рахунок встановлення сонячних батарей на даху отримано у Святошинському районі міста Києва. Поки що електрика від міні-електростанції освітлює тільки один під‘їзд, але після двох тижнів успішної експлуатації планують підключити й інші.

На даху будинку встановили 4 сонячні батареї, а на всіх поверхах вкрутили енергоощадні лампочки. Їх неможливо застосувати у квартирі, тому викручувати їх немає сенсу.  

Місцевому РЕО експериментальна міні-електростанція на 200 ват коштувала 10 тис. грн. Передбачається, що ці кошти повернуться вже протягом 7 місяців за рахунок економії коштів за освітлення.

Упродовж дня міні-електростанція на даху накопичує сонячну енергію: енергія надходить через зарядний пристрій на акумулятор і накопичується вдень. Вночі батарея не працює, працює акумулятор і з нього енергія надходить через перетворювач – і по дротах до лампочок. Коли надворі темнішає, спрацьовує датчик і вмикаються лампочки. Міні-електростанція працює не лише в сонячну, а й в хмарну погоду. Щоправда, тоді енергії накопичується значно менше. Але на якість освітлення це не впливає.

Міні-електростанція має запас електричної потужності енергії, що акумулюється, на 72 години, тобто на 3 доби – на випадок навіть 3 діб хмарної погоди. Є ще й резервне постачання – підзарядка акумулятора.

Джерело "Teplydim"