На Буковині лікарні та школи замістять дровами 560 тис. кубометрів газу

09.02.2015 1324 0
На Буковині лікарні та школи замістять дровами 560 тис. кубометрів газу

Минулого четверга у Кіцмані відбулася важлива для району подія: у райлікарні відкрили нову котельню, яка працює на дровах.

Глянути на неї приїхали представники майже з усіх районів області, а також із Заліщиків Тернопільщини. 

- Щорічно райлікарня споживала до 300 тисяч кубометрів природного газу, - розповів Павло Лупул, голова Кіцманської райради. А це при нинішніх цінах становить понад два мільйони гривень. Перевівши її на дрова буде зекономлено 15-20 відсотків витрат на опалення, котельня обігріватиме майже 13 тисяч квадратних метрів приміщень лікувального закладу. Райрадою було оголошено конкурс на кращу пропозицію щодо надання послуг у сфері енергозабезпечення. Було дві пропозиції, але конкурсна комісія на чолі з заступником голови райради Василем Грекулом віддала перевагу чернівецьким спеціалістам з ТОВ “Укрспецтепло-Чернівці”. Фірма виступила й інвестором проекту.

Таким чином, центральна районна лікарня стала першим комунальним закладом, який відмовився від використання імпортного палива. Працюватиме на котельні десять осіб, проектна її вартість – майже два мільйони гривень. Фірма-інвестор регулярно сплачуватиме й орендну плату до місцевого бюджету. 

– Перехід на альтернативні види палива стало найголовнішим завданням для всіх споживачів природного газу в районі, - говорить Валерій Рудько, виконувач обов’язків голови Кіцманської РДА. Нині у п’ятьох школах та двох дитсадках вже завершується заміна котлів на твердопаливні і невдовзі вони запрацюють. Мова йде про загальноосвітні школи в Ошихлібах, Валяві, Мамаївцях, Шипинцях та райгімназію, дитячі дошкільні установи у Лужанах та Мамаївцях. Такий захід дасть змогу зменшити річне споживання газу ще на 260 тисяч кубометрів. Загальна вартість проекту становить 1,5 мільйона гривень, з яких мільйон – це субвенція з державного бюджету.

На відкритті об’єкту побував і Михайло Дубас, президент компанії “Укрспецтепло” з Києва. Його фірма нині активно працює в сфері енергозберігаючих технологій в Україні та входить в холдинг енергозберігаючих компаній України. Котли ж виготовляють у Коростені, вони надійні й майже нічим не поступаються імпортним. 

- Змонтували її практично протягом двох тижнів, - каже Василь Лучик, керівник фірми “Укрспецтепло-Чернівці”. - Ми готові допомагати Кіцманщині і надалі.

- Ми вельми раді що матимемо постійне тепло, - ділиться Мирослав Заліщук, заступник головного лікаря ЦРЛ. – Раніше переживали, бо були перебої з теплопостачанням, а тепер ця проблема вирішена повністю.

Джерело "Молодий Буковинець"