У Вишневому знайшли альтернативу блакитному паливу

09.02.2015 1541 0
У Вишневому знайшли альтернативу блакитному паливу

Ні для кого не секрет, що наразі в Україні дефіцит природного газу. Не зважаючи на домовленість з Росією, постачання блакитного палива може припинитися у будь-яку хвилину. Отже, необхідно шукати енергозберігаючі технології та альтернативні шляхи опалення приміщень.

Наразі на території КП «Вишнівськтеплоенерго» ведуться роботи збудівництва додаткового котлана базі якого котельня зможе працювати натвердому паливі – а саме на деревиніне використовуючи природний газ.Роботу у даному напрямі міські комунальники почали ще влітку 2014 року.Відомощо ліміти на газ надаються подекаднотобто кожні десять днів.Якщо на період опалювального сезону місто ще буде отримувати блакитнепаливо від державито влітку гаряче водопостачання, з огляду на дефіцит газуможе потрапити під загрозу. «Гаряча вода – це своєрідний брендміста Вишневе. І ми зобов’язані надавати дану послугу людямРозуміючищо влітку можуть бути проблеми з постачанням блакитного паливамиодразу почали розглядати різні варіанти підігріву води та прийшли до висновкущо необхідно використовувати не лише газ, тим пачещо йоготреба економити», - розповів начальник житлово-комунального відділу виконкому Олександр Волков.

Після проведення тендерного конкурсу розпочалося будівництво додаткового котлаякий працюватиме на щепіЗа прогнозами експертів, вінзможе забезпечити містян гарячою водою у літній період. «Мова не йде про окремий котелМи говоримо про цілий комплексякий буде готуватипаливо. У даному випадку це буде щепа», - пояснив директор КП «Вишнівськтеплоенерго» Петро Трегуб. Для цього на території підприємстваоблаштують склад деревини, в цеху будуть встановлені щепорізидалі матеріал подаватиметься безпосередньо у котел.

Вишневе завжди йшло в ногу з часомКерівництво містаміський голова Ілля Діков намагалися якомога швидше впроваджувати новітнітехнологіїЗараз саме час альтернативного способу опаленняПроте обслуговування нового комплексу вимагає обережності та відповідальності. Аби не допустити шкідливих викидів в атмосферу і забруднення навколишнього середовища будуть побудовані газоочисні споруди. «Якщо у насгорить газ, то проблем немаєНе виникають такі фактори як золаЯкщо ми будемо спалювати щепунеобхідно побудувати газоочисні споруди», -зазначив Петро ВолодимировичТаким чином у димову трубу будуть йти вже очищені продукти згорання.

Всередині котельні також ведеться будівництвоІснуючий котел необхідно переробити під щепу. В першу чергу буде збудований так званийпритопок, в якому деревина буде підготовлюватися до спалення тавласнезгоратиРобота ведеться досить активноадже чим раніше будезавершено будівництво, тим швидше Вишневе зможе економити газ і не боятися дефіциту блакитного палива. «Головна мета нової котельні –вберегти місто від примх газопостачальників і зробити так, аби навіть влітку містяни могли користуватися гарячою водоюРазом з тимвирішується питання енергозбереження та впровадження альтернативних видів палива», - додав Олександр Волков.

Відповідно до прогнозів Міністерства         палива та енергетикигазуякий є у підземних резервах вистачить лише до квітняЗа умовищо навулиці триматиметься відносно теплий температурний режимЯкщо газ і буде надходити до Українийого будуть накопичувати для наступногоопалювального сезонуТому розраховуватищо держава витрачатиме надзвичайно цінне блакитне паливо на гаряче водопостачання влітку неварто.

Отже комунальники сподіваютьсящо запуск нової котельні відбудеться вдалоЇї будівництво завершено вже майже на 70 відсотківЗа два тижніпланується закінчити роботи на вулиці та поступово перейти до внутрішнього обладнанняВведення в експлуатацію котла планують на серединулютого.

Джерело "Vyshneve.org"