Уряд хоче змінити Порядок формування тарифів на воду

27.02.2015 2818 0
Уряд хоче змінити Порядок формування тарифів на воду

Уряд вирішив змінити порядок тарифоутворення для підприємств водного господарства, які купують воду для подальшої реалізації та/або подають іншому підприємству стічні води на очищення. Чиновники планують виділити їх в окрему категорію.

Кабінет Міністрів змінить порядок формування тарифів для підприємств водонапірно-каналізаційного господарства (ВКГ). Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення» була розглянута сьогодні. Про це повідомили у прес-службі Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

В уряді вважають, що прийняття цього документу дозволить встановити справедливі тарифи для підприємств ВКГ, які придбавають у іншого підприємства ВКГ питну воду та/або подають йому стічні води на очищення.

«На даний час до таких підприємств застосовується загальний тариф – такий як і для інших споживачів підприємства, яке продає воду або приймає стічні води на очистку. Значна кількість підприємств, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, технологічно пов’язані із іншими підприємствами ВКГ», - йдеться у повідомленні.

Чиновники зауважують, що такі підприємств ВКГ  (які купують питну воду для подальшої реалізації та/або подають іншому підприємству стічні води на очищення)  необхідно виділяти в окрему категорію.

«Встановлення єдиного тарифу для виробників у сукупності із зростанням їх власних витрат призводить до збільшення тарифів для кінцевих споживачів», - зазначили у Мінрегіоні.

Як повідомляли ранішез 20 лютого в Україні діє Процедура встановлення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, яка визначає єдиний механізм подання документів для встановлення тарифів.

Джерело "Україна Комунальна"