ТЕЦ Польщі можуть повністю перейти на використання біомаси замість вугілля.

http://zyma.in.ua/print/284


ТЕЦ Польщі можуть повністю перейти на використання біомаси замість вугілля.

ТЕЦ Польщі незабаром можуть повністю перейти на використання біомаси замість вугілля. Так, польська державна нафтогазова компанія PGNiG Termika готова майже повністю виключити вугілля з процесів виробництва тепло- та електроенергії на всіх теплоелектроцентралях.

У процесі спільного спалювання вугілля та біомаси Польща планує використовувати до 30 млн. Тонн поновлюваних видів палива, 12 млн. Тонн від загального обсягу використовуваної біомаси складуть відходи, 8 млн. Тонн - біомаса, одержувана на спеціалізованих плантаціях, решта - відходи лісової промисловості. Загалом, це дозволить замінити близько 15 млн. Тонн вугілля, що використовується в процесах спільного спалювання на теплоенергетичних підприємствах країни.

Щоб це стало можливим, багато чого має зміниться на польському ринку біомаси. Зокрема, одним з найважливіших факторів, здатних змінити ситуацію на краще, є модернізація існуючих котелень відповідно до Директиви промислових викидів. Адже процес модернізації проходить дуже повільно через відсутність підтримки на законодавчому рівні, а довгострокова енергетична програма уряду Польщі до 2050 передбачає лише можливість використання вугілля в процесах когенерації.

Однак, як з'ясували аналітики Українського біопаливного порталу pelletа.com.ua, деякі зміни вже відбуваються в країні. Зокрема, на ТЕЦ в місті Тихи розпочато процес модернізації та переходу на біомасу. Об'єкт буде введено в експлуатацію в 2016 році з планованою виробничою потужністю в 50 МВт електричної та 86 МВт теплової енергії.

При цьому важливим є те, що нова ТЕЦ буде відповідати європейським екологічним стандартам і дозволить скоротити викиди вуглекислого газу в два рази, а діоксиду сірки - у сім разів. Викиди пилу будуть в чотири рази менше, а викиди оксидів азоту - в три рази. Загалом, ефективність нового об'єкту складе 90-95%, в той час як традиційних одиниць - тільки 35%.

Як видно, Польща має намір повністю відмовитися від вугілля на користь біомаси на теплоелектроцентралях по всій країні. Це не тільки дозволить заощадити вугілля, а також позитивно відобразиться на екології країни, адже використання екологічно чистих видів палива значно скоротити обсяг викидів парникових газів. Загалом, для виконання цієї мети країні необхідно до 30 млн. біомаси, що дозволить замінити близько 15 млн. тонн вугілля.

Джерело "Український Біопаливний Портал"