До 2020 року Україна планує замістити 10 млрд куб м газу

http://zyma.in.ua/print/297


До 2020 року Україна планує замістити 10 млрд куб м газу

За рахунок розвитку всіх відновлюваних джерел енергії до 2020 року планується замістити 10 млрд куб м газу

Через п'ять років Україна зможе замістити 10 млрд куб м газу відновлювальними джерелами енергії.Досягненню такого результату буде сприяти реалізація національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі-дискусії "Світові тенденції розвитку альтернативної енергетики. Досвід ЄС і Китаю. Стратегічний потенціал України", передає прес-служба агентства.

За словами Сергія Савчука, план дій охоплює розвиток всіх відновлюваних джерел енергії, але особлива увага приділяється біоенергетиці. Наприклад, в 2020 році потужність біоелектростанцій для виробництва електроенергії повинна становити 950 МВт. На переконання голови агентства, ресурси для розвитку цього напрямку є практично в кожній області України. Також структура земельних угідь країни дозволяє використовувати, без будь-якого ризику для сільського господарства, близько 4 млн га сільськогосподарських земель для вирощування енергетичних культур.

"Сьогодні сектор біоенергетики фактично заміщає близько 3 млрд куб м газу на рік. Експлуатується понад 3650 МВт теплової потужності на біомасі, - зауважив Савчук. - Відповідно до плану в 2020 році передбачається заміщення в 7,2 млрд. Куб м газу на рік завдяки реалізації потенціалу тільки біоенергетики ".

Обсяг інвестицій, необхідний для виконання плану, становить близько 17 млрд євро. Серед запланованих пріоритетних завдань - будівництво заводів з виробництва пелет і котлів, що працюють на біопаливі, співпраця з виробництва біоетанолу другого покоління, вирощування енергетичних культур.

Джерело "ЛIГАБiзнесIнформ"